Ogłoszenia 11.11.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy 32. niedzielę w ciągu roku. Niedzielę w którą świętujemy 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii dzisiaj Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Oprawę muzyczną przygotował nasz chór Stella Maris. Natomiast po Mszach świętych będzie program słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18. Za przygotowanie tego programu dziękujemy młodzieży i Scholi „Goralki” wraz z ks. Grzegorzem.
 2. Jutro 12 listopada o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
 1. We wtorek 13 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
 1. W piątek 16 listopada o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
 2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  W naszej parafii wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy  znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada, który możemy sobie wybrać. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
 3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są również tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
 4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy piątek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
 5. W dniu dzisiejszym 11 listopada zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadza grupa kwestarzy naszej parafii. Za złożone ofiary do puszek przed kaplicą na budowę kościoła serdecznie dziękujemy.
 1. W naszej parafii od 13 listopada /wtorek/ Siostra Iwona, nasza organistka oraz nasi radni z Rady duszpasterskiej rozpoczną roznoszenie opłatków w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 i 1000 zł., z ul. Puławskiej 50 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Szarych Szeregów 50 i 500 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., mieszkańcy bloku z ul Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 410 zł., bezimiennie – Kielich mszalny do sprawowania Mszy świętej i puszka do udzielania komunii świętej z symbolami narodowymi z Godłem Polski z racji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ewa Maria Jach z ul. Puławskiej, śp. Witold Józef Terlecki z ul. Głowackiego, śp. Alicja Cmoluch z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 13 listopada o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”