Ogłoszenia 12.05.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.
 2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę – niedzielą Dobrego Pasterza.
  W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy w ciągu całego tego tygodnia.
 3. Dzisiaj druga niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadza Legion Maryi. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
 4. W poniedziałek 13 maja przypada 102 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 38 rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy.
 5. We wtorek 14 maja święto – Św. Macieja Apostoła wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
 6. Również we wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła w rocznicę objawień Św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 8. Również w czwartek 16 maja tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II we wszystkich intencjach do niego zanoszonych, a w szczególności z prośbą o błogosławieństwo w budowie naszej świątyni i plebani oraz o błogosławieństwo  i opiekę naszego patrona dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców.
 9. Za tydzień 19 maja w niedzielę o godz. 18.00 Msza święta z okazji 25-lecia święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński.  Przyjadą księża  koledzy z rocznika święceń kapłańskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne dziękczynienie razem z ks. proboszczem.
 10. W niedzielę, 19 maja br. wspólnota Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie organizuje doroczny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Planowany jest następujący porządek spotkania: godz. 11.00 – zawiązanie wspólnoty, godz. 11.30 – Msza święta, godz. 12.30 – konferencja, godz. 13.00 – obiad, godz. 14.00 – nabożeństwo majowe. Uprzejmie zapraszamy w seminaryjne progi (przy ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 6) i bardzo liczymy na przybycie naszych niezawodnych Przyjaciół oraz innych osób zainteresowanych. Wychowawcy i Alumni MSD w Lublinie.
 11. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. Od jutra rozpoczynają Biały Tydzień o godz. 17.30. W środę o godz. 8.00 dzieci w strojach komunijnych wyjeżdżają na pielgrzymkę do Wąwolnicy. W sobotę 18 maja o godz. 8.00 wyruszy piesza pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej.
 12. Przez całe najbliższe dwa tygodnie przed Mszą świętą  o godz. 17.50 czytać będziemy fragment Listu do Rzymian. Chętnych do czytania zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać.
 13. 25 i 26 maja 2019 r. odbędzie się VIII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20. Koncerty chórów rozpoczynają się o godz. 19.00. Nasz chór parafialny Stella Maris wystąpi w sobotę . Zapraszamy. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii – festiwal.
 14. W niedzielę 26 maja o godz. 19.00 /po Mszy świętej o g. 18.00/ – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2020 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 8 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od ok. g. 19.00 czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 15. W przyszłą niedzielę 19 maja po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą dla Kacpra Drzazgi. Kacper ma tylko 13 lat i od 4 lat zmaga się z Ostrą Białaczką Limfoblastyczną. W swoim życiu doświadczył więcej cierpienia, niż niejeden dorosły. Trzy razy stawał do walki o swoje życie, teraz musi walczyć po raz czwarty, z trzecią wznową białaczki. Aktualnie jest hospitalizowany w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, ale tu nie ma już dla Niego szans, wszystkie metody leczenia się wyczerpały. Nadzieja czeka na Niego w Niemczech, w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Kacper jest podopiecznym Fundacji Zdążyć z Pomocą i siepomaga.pl, na stronie których prowadzone są zbiórki internetowe na leczenie syna. Niestety koszt leczenia Kacpra w Klinice w Munster i nadzieję na odzyskanie zdrowia wyceniono na ponad 800 tyś złotych. Tę niewyobrażalną dla nas kwotę musimy zebrać do końca maja 2019 r. Dla Kacpra to ostatnia szansa, a czasu jest bardzo mało. Wierzymy jednak, że z pomocą Boga i ludzi dobrej woli się uda. Z całego serca prosimy Księdza Proboszcza i Wiernych Parafii bł. Biskupa Władysława Gorala o pomoc. Z wyrazami szacunku – Ireneusz Drzazga – tato. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Maria Anna Preidl-Rawka, z al. Racławickich. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.