Ogłoszenia 12.11.2017 r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2017

1. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
    W naszej parafii wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada, który możemy sobie wybrać. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.
  2. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.
  3. W dniu dzisiejszym 12 listopada zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Rada Parafialna. Za złożone ofiary do puszek przed kaplicą na budowę kościoła serdecznie dziękujemy.
  4. Dzisiaj w naszej archidiecezji ofiary złożone na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne. Ks. proboszcz z tej okazji głosi słowo Boże w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.
  5. Również dzisiaj o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie chętnych którzy chcieliby tworzyć nową grupę duszpasterską Galilea. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, a szczególnie młodych.
  6. W naszej parafii od 08 listopada /środa/ Siostra Iwona, nasza organistka oraz nasi radni z Rady duszpasterskiej rozpoczęli roznoszenie opłatków w przeźroczystych kopertach z pieczątką naszej parafii i proboszcza. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  7. We wtorek 14 listopada po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 200 zł., z ul. Puławskiej 50 zł., z ul. Popiełuszki 2000zł., Róże Różańcowe miesiąc listopad 2500 zł., operator kamery i fotograf z uroczystości I Komunii Świętej 400 zł., z ul. Legionowej 200 zł., Pani Władysława Niezbecka z ul. Powstańców Śląskich 1000 zł. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irenę Myślicką, z ul. Głowackiego 3/5. Polećmy ją i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”