Ogłoszenia 13.01.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać i zachowywać wystrój bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
 3. Dzisiaj 13 stycznia zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone dzisiaj ofiary do puszki przed kaplicą na budowę kościoła wszystkim serdecznie dziękujemy.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe z katechetami.
 5. 15 stycznia we wtorek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 18.00.
 6. W dniach 18 -25 stycznia 2019 r. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegóły na plakacie.
 7. W sobotę 19 stycznia wypadają imieniny ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
 8. W niedziele 20 stycznia na Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji Sióstr Sercanek o Boże błogosławieństwo dla całego  Zgromadzenia i liczne powołania.  Z racji wspomnienia w sobotę 19 stycznia Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwanych popularnie Siostrami Sercankami. Po Mszy świętej będzie można ucałować Jego Relikwie.
 9. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 26 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika „Droga”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i L’osservatore Romano.
 11. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach: Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl . Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 25 stycznia – zapisy w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Alina Piekarczyk  z ul. Głowackiego 4, Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..