Ogłoszenia 13.05.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca maja po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzą Kółka Różańcowe. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 3. Wczoraj na Mszy świętej o godz. 12.00 do I Komunii Świętej przystąpiło 54 dzieci, dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 przystąpi 33 dzieci. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. W sobotę 19 maja o godz. 9.30 wyruszy piesza pielgrzymka dzieci pierwszo komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej.
 5. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Gorąco zapraszamy na to nabożeństwo, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
 6. Jutro 14 maja święto – Św. Macieja Apostoła wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
 7. We wtorek 15 maja o godz. 18.50 pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2019 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów obecnych klas II Gimnazjum. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 19 maja po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 8. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 19.00 na czuwanie modlitewne młodzieży.
 9. W środę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 10. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 11. W środę 16 maja spotkanie dzieci – próba przygotowujących się do I rocznicy Komunii Świętej.
 12. W przyszła niedzielę ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone będą na KUL JANA PAWŁA II.
 13. 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z al. Racławickich 400 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Popiełuszki 300 zł., z ul. Zuchów  100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 350 zł., rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej 6000 zł.
 14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 15. 19 i 20 maja 2018 r. zapraszamy na VII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20. Koncerty chórów rozpoczynać się będą o godz. 19.00, sześć chórów w sobotę i sześć w niedzielę. Nasz chór parafialny Stella Maris wystąpi w niedzielę. Zapraszamy.