Ogłoszenia 14.01.2018 r.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj 14 stycznia zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi i Rada Duszpasterska. Za złożone dzisiaj ofiary do puszki przed kaplicą na budowę kościoła wszystkim serdecznie dziękujemy.
  2. W czwartek 17 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie rozpoczną się diecezjalne obchody – XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  3. W dniach 18 -25 stycznia 2018 r. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
  4. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by znajdowali dobrych ludzi gotowych przyjść im z pomocą.
  5. W piątek 19 stycznia wypadają imieniny ks. proboszcz Mariusza Nakoniecznego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
  6. W niedziele 21 stycznia na Mszy świętej o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji Sióstr Sercanek o Boże błogosławieństwo dla całego  Zgromadzenia i liczne powołania.  Z racji wspomnienia w piątek 19 stycznia Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwanych popularnie Siostrami Sercankami. Po Mszy świętej będzie można ucałować Jego Relikwie.
  7. W niedzielę 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  8. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii. I turę rozpoczniemy 20 stycznia w sobotę  o godz. 19.00  w salce za zakrystią.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce – 450 zł. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach: Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 29 stycznia –zapisy w zakrystii.