Ogłoszenia 14.07.2019 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 lipca 2019

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
  2. Dzisiaj 14 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. We wtorek 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku i przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Odpust w tym dniu u Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  4. W niedzielę 21 lipca odpust ku czci Św. Eliasza Proroka u O. Karmelitów przy ul. Biernackiego 9. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  5. 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 21 lipca po każdej Mszy świętej. Ofiary złożone do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  6. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXI Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2019 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz  solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by        zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Michał Pytlak, lat 93 z ul. Puławskiej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….
  9. Od poniedziałku 22 lipca do środy 24 lipca 2019 r. trwać będzie w naszej parafii diecezjalna zbiórka elektrycznych śmieci. Chcesz opróżnić swoją piwnicę, garaż, a przy okazji zadbać o środowisko? Nic prostszego – rozpoczynamy wielką akcję zbierania elektrycznych śmieci. Spakuj, co masz niepotrzebnego i przywieź na plac parafialny. Zapytaj sąsiadów i znajomych, może także i oni chcą się pozbyć zbędnych, zepsutych urządzeń elektrycznych. Zbierane będą między innymi: artykuły AGD, (pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe itp.), elektronarzędzia, telefony, ładowarki, telewizory, radioodtwarzacze, komputery, laptopy, monitory, drukarki i różne akcesoria komputerowe. Wszystko co było na prąd i baterię. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą dla misjonarzy z naszej archidiecezji.