Ogłoszenia 15.04.2018 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

15 kwietnia 2018

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia, Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
  2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane do wszystkich wiernych. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Przez cały najbliższe dwa tygodnie przed Mszą świętą  o godz. 17.50 czytać będziemy fragment Listu do Rzymian. Chętnych do czytania zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdecznie dziękujemy.
  4. We wtorek 17 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Próba.
  5. W środę 18 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA NIEDZIELNA. Próba.
  6. W piątek 20 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Próba.
  7. Za tydzień 22 kwietnia w niedzielę o godz. 12.00 Msza święta z okazji 60 lecia istnienia Domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński. Przyjadą również Siostry, które w tym domu mieszkały oraz Matka Generalna z Krakowa.  Serdecznie wszystkich zapraszam y na wspólne dziękczynienie razem z Siostrami Sercankami już na godz. 11.40 o tej godzinie rozpocznie się program słowno – muzyczny przygotowany przez siostry.
  8. Przedszkole nr 43 przy ul. Skautów 11A, posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zapisy 16, 17 i 18 kwietnia 2018 r. Rodziców wraz z dziećmi serdecznie zapraszamy.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 350 zł, z ul. Przy Stawie 500 zł., z ul. Głowackiego 100 zł., z Radomia 100 zł., z ul. Junoszy 2000 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Skautów 100 zł.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Pyrzanowski, lat 66 z Warszawy, śp. Anna Jankowska, lat 91 z ul. Snopkowskiej, śp. Kazimiera Budka, lat 93 z ul. Głowackiego 26 (DPS), śp. Zdzisława Zyśko, lat 88 z ul. Głowackiego 26 (DPS), śp. Waldemar Figiel, lat 63 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 16 kwietnia br. godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Anna Szponar, lat 88 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 17 kwietnia br. godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Wanda Kościuszko – Dobrowolska, lat 92 z al. Racławickich, pogrzeb w piątek 20 kwietnia br. godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….