Ogłoszenia 15.07.2018 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 lipca 2018

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.
  2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
  3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.
  4. Jutro 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
  5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Odpust w tym dniu u Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – Zapraszamy.
  7. W piątek 20 lipca odpust ku czci Św. Eliasza Proroka u O. Karmelitów przy ul. Biernackiego 9. Suma odpustowa godz. 18.00.
  8. 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 22 lipca po każdej Mszy świętej. Ofiary złożone do puszki  przed kaplicą przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  9. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2018 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by  zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, i 300 zł., z al. Racławickich 50 zł., z ul. Puławskiej 1oo zł., z ul. Junoszy 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 360 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Domicela Pomykalska – Wośko, lat 88. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….