Ogłoszenia 15.09.2019 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „ Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. Dzisiaj 15 września „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Msza świętą w intencji pokoju z udziałem byłych więźniów Majdanka, w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Droga Męczenników Majdanka 27.
  3. We wtorek 17 września 2019 r. w 80 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  4. 18 września – środa przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  5. W środę 18 września 2019 r.  8.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja. Klasy starsze. 9.20 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja. Klasy młodsze. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  6. W czwartek 19 września 2019 r. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników z Liceum Ogólnokształcącego nr XXIII, im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. /Szkoła/
  7. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
  8. W przyszłą niedzielę 22 września zapraszamy dzieci z klas III Szkół Podstawowych wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00, a po Mszy świętej na spotkanie w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej w 2020 roku.
  9. W niedzielę 22.09. 2019 r. zapraszamy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie po wakacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00. Dotyczy to uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, którzy jeszcze nie przystąpili do przyjęcia sakramentu bierzmowania. UWAGA ! Jest to ostateczny termin do zapisania się i rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2020.
  10. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce za zakrystią spotkani chętnych dziewcząt od kl. VI do kl. VIII szkoły podstawowej, które chcą należeć do zastępu harcerskiego.
  11. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – serdecznie zapraszamy.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
  13. W czwartek 26 września 2019 r. o godz. 18.35 spotkanie w salce za zakrystią wszystkich osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 3–10.11.2019 r.
  14. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 października 2019 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy, w niedzielę.  Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Żuk Teresa, lat 82 z al. Racławickich, śp. Zaliwski Andrzej Stanisław, lat 68 z ul. Puławskiej, śp. Furtak Andrzej Stanisław, lat 68 z ul. Popiełuszki, pogrzeb w środę 18 września o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”