Ogłoszenia duszpasterskie 16.02.2020 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

16 lutego 2020

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Dzisiaj w naszej parafii Stowarzyszenie Chorych na padaczkę „Drgawka” po Mszach świętych zbiera ofiary do puszki przed kaplicą na pomoc chorym na epilepsję. Za złożone ofiary i wsparcie dziękujemy.
  3. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie katechetów.
  4. We wtorek 18 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Ks. Konrada Koczana pochodzącego z naszej parafii z okazji imienin i urodzin.
  5. W piątek 21 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Leona Pietronia z okazji imienin i 90 urodzin.
  6. Również w piątek 21 lutego po Mszy świętej wieczornej, krótkie spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  7. W sobotę 22 lutego o godz. 9.00 przymiarka strojów komunijnych dzieci z klas III szkół podstawowych, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  8. W sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku i Papieżu seniorze Benedykcie.
  9. Zarządzenie Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika dotyczące III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. W każdej parafii, z chwilą otwarcia Synodu, należy powołać parafialny zespół synodalny w liczbie nie mniej niż 10 osób. Dokonuje tego proboszcz, który staje się jednocześnie przewodniczącym zespołu. § 43.  Członkami parafialnych zespołów synodalnych są:
    kapłani pełniący posługę na terenie parafii,
    przedstawiciele parafialnej rady duszpasterskiej,
    przedstawiciele katechetów świeckich zatrudnieni w szkołach związanych duszpastersko z parafią,
    przedstawiciele nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i świeckich pracowników parafii,
    liderzy ruchów i stowarzyszeń katolickich działających na terenie parafii, zatwierdzeni przez proboszcza (do zespołu mogą wejść także inni przedstawiciele z parafii).
    Spotkanie utworzonego Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie miało miejsce 25 lutego we wtorek o godz. 18.45.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych kiermasz ciast, który przeprowadzą harcerki.
  11. W przyszłą niedzielę w parafii garnizonowej o g. 18.00 będzie Msza święta w intencji Ks. Prałata Stanisława Obszyńskiego z racji 7 r. śm.
  12. W tym roku z racji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Koszt 2450 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii na listę rezerwową. Od dzisiaj, tych którzy zapisali się na pielgrzymkę, prosimy o pobranie formularzy umowy, a w przyszłą niedzielę 23 lutego zapraszamy na godz. 13.15 będzie spotkanie wszystkich wyjeżdżających.
  13. W zakrystii i kancelarii zapisujemy chętnych na wyjazd w dniu 7 czerwca do Warszawy na beatyfikację Prymasa Polski – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  14. W naszej parafii powstała Oaza Dzieci Bożych, jest to gałąź Ruchu Światło – Życie, gromadząca dzieci ze szkoły podstawowej, które chcą poznawać Jezusa i pogłębiać swoją więź z Bogiem. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od klasy III do klasy VI szkoły podstawowej do włączenia się w tę grupę. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 15.00 w sali przy ul. Skautów 3/33 – klatka I. Prowadzi je Siostra Noemia.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. Dziękujemy  tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Polakowski, lat 91, z ul. Leszczyńskiego, śp. Katarzyna Malejki, lat 85 z ul. Puławskiej, pogrzeb jutro 17 lutego o godz. 12.00, u nas w kaplicy, a później złożenie trumny do grobu na cmentarzu przy ul. Unickiej. śp. Krzysztof Bartoszek, lat 62 z ul. Legionowej. Pogrzeb Pana Krzysztofa w najbliższym czasie, termin jeszcze nie ustalony. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.