Ogłoszenia 16.06.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych Schola „Goralki” i ministranci zbierają ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd wakacyjny do Zakopanego. Wyjeżdżają z Ks. Grzegorze, S. Noemi i wychowawcami już  w najbliższą sobotę 22 czerwca, rozpoczynając wyjazd od Mszy świętej o godz. 7.30. Zachęcamy do wsparcia finansowego ich wyjazdu.
 3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 4. W Boże Ciało Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja dla wszystkich mieszkańców Lublina wyruszy z Archikatedry po Mszy świętej o godz. 10.00 . Wieczorem na placu  zamkowym o godz. 19.30 już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY. Temat „W mocy Ducha Świętego  ”. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym roku podczas oktawy Bożego Ciała – w najbliższą niedzielę 23 czerwca odbędzie się procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy z naszej parafii do parafii garnizonowej. Rozpocznie się ona Mszą świętą w u nas o godz. 10.30, a następnie wyruszy procesja. Prosimy o wykonanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii; przy kaplicy – Radę Duszpasterską, przy końcu ul. Popiełuszki – rodziny z ul. Popiełuszki. Dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych oraz pozostałe dzieci zapraszamy do sypania kwiatków w Boże Ciało do Archikatedry na godz. 10.00, a w naszej parafii, w przyszłą niedzielę na godz. 10.30. Zapraszamy również chłopców do niesienia różańca.
 6. W czwartek w Boże Ciało o g. 18.00 Msza święta w intencji S. Noemi z racji imienin. Zapraszamy.
 7. W niedzielę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 8. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 9. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji w tym tygodniu następującym porządku:
  • W poniedziałek 17 czerwca o godz. 12.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,  nauczycieli i pracowników Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego. 
  • We wtorek 18 czerwca o godz. 8.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi.
  • We wtorek 18 czerwca o godz. 10.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.
  • W środę 19 czerwca o godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi.
  • W przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 16.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.
 10. W niedzielę 30 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarowa do Łagiewnik z racji 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr  Sercanek. Wyjazd o 6.00 rano tu spod kaplicy. Koszt 80 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
 11. We wtorek 2 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Koszt 80 zł. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszki na operację dla Lilianki.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Walerian Furlepa, lat 73 z ul. Przy Stawie, śp. Stanisława Sawicka, lat 92 z ul. Popiełuszki, śp.  z ul. Legionowej, pogrzeb we wtorek o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.