Ogłoszenia 16.07.2017r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
  2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach.
  3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu. Sześcioro dzieci z naszej parafii uczestniczy w koloniach organizowanych przez Caritas Archidiecezji lubelskiej.
  4. 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej Mszy świętej. Ofiary złożone do puszki przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  5. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXIX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2017 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  6. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w naszym dekanacie lublin – śródmieście u O. Karmelitów przy ul. Świetoduskiej. Suma odpustowa godz. 18.00.    W czwartek 20 lipca odpust ku czci Św. Eliasza Proroka u O. Karmelitów przy ul. Biernackiego 9. Suma odpustowa godz. 18.00
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 i 100 zł., z ul. Głowackiego 100 zł., z ul. Snopkowskiej 100 zł., z ul. Puławskiej 300 zł., z ul. Junoszy 200 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Przy Stawie 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 520 zł.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Stanisława Wójcik lat 93 z al. Racławickich 27, śp. Teresa Kurasiewicz lat 87, z ul. Legionowej 19, pogrzeb w czwartek 20 lipca godz. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….