Ogłoszenia 16.09.2018 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2018

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „ Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. 16 września 2018 r. tj. dzisiaj „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Msza świętą w intencji pokoju z udziałem byłych więźniów Majdanka, w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Droga Męczenników Majdanka 27.
  3. Jutro 17 września 2018 r. w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  4. Jutro w poniedziałek 17.09. 2018 r. zapraszamy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na I spotkanie powakacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00. Dotyczy to uczniów klas III Gimnazjów i klas VIII Szkół Podstawowych.
  5. 18 września – wtorek przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  6. We wtorek 18 września 2018r.  g. 9.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja. – Klasy starsze.  g.11.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja. – Klasy młodsze.
  7. W środę 19 września 2018 r. g 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  8. W czwartek 20 września 2018 g.10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników z  Liceum Ogólnokształcącego nr XXIII, im. Nauczycieli Tajnego Nauczania. /Szkoła/
  9. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – zapraszamy.
  10. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.
  11. Zapraszamy dzieci do śpiewania w Scholi Goralki – pierwsze spotkanie powakacyjne z nową prowadzącą – siostrą Noemi w piątek 21 września o godz. 17.30 w salce za zakrystią. Zapraszamy również młodzież do śpiewu w grupie młodzieżowej (od VI klasy szkoły podstawowej) na spotkanie z nowym prowadzącym Panem Mirosławem w sobotę 22 września o godz. 10.00 w salce za zakrystią.
  12. W sobotę 22 września o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych – zapraszamy.
  13. W przyszłą niedzielę 23 września zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00, a po Mszy świętej na spotkanie w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej 12 maja 2019 r.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 1000 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 360 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 20 października 2018 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30  w nocy, w niedzielę.  Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jerzy Mrówczyński z ul. Puławskiej, i śp. Jan Gzik z ul. Legionowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronują nam:

• 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).