Ogłoszenia 26.12.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26 grudnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy Narodzenia Pańskiego.
 2. Dzisiejsze święto Św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się już cała ekonomia zbawienia. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.
 3. Jutro święto Św. Jana Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z obrzędem błogosławieństwa wina i podania go wiernym. Odpust w Archikatedrze, suma o godz. 11.30.
 4. W piątek w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami.
 5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
 6. W niedzielę 30 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.
 7. W ostatnim dniu roku kalendarzowego, tj. 31 grudnia podczas nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku oraz modlić się będziemy za wszystkich zmarłych w tym roku w naszej parafii.
 8. W dniach 28-29 grudnia 2018r. odbędą się w seminarium dni skupienia dla rozeznających swoje powołanie dla młodych chłopaków (powyżej 16 roku życia). Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na naszej stronie diecezjalnej jak i na stronie seminarium (seminarium.lublin.pl).
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej – dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 1. Wizytę duszpasterską, zwana kolędą, rozpoczniemy w naszej parafii od piątku 28 grudnia. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. PLAN na najbliższe dni, na tablicy ogłoszeń oraz informacje na naszej stronie internetowej  goral.diecezja.lublin.pl
 2. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i Gościom głębokiego chrześcijańskiego przeżycia tego czasu świętowania Narodzenia Pańskiego.