Ogłoszenia 17.06.2018 r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zapraszamy na kiermasz ciast przed kaplicą na rzecz wyjazdu naszej scholii „Goralki” na rekolekcje do Zakopanego.
  3. Jutro w poniedziałek 18 czerwca o godz. 18.35 ostatnie spotkanie przed wakacjami kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna.
  5. W sobotę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  6. W przyszłą niedzielę 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Odpust w archikatedrze godz. 11.30, ks. proboszcz zaprasza.
  7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji w następującym porządku:

W poniedziałek 18 czerwca o godz. 14.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego.

W środę 20 czerwca o godz. 11.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi.

W czwartek 21 czerwca o godz. 10.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.

W piątek 22 czerwca o godz. 8.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi.

o godz. 9.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.                                                                                                                                        W przyszłą niedzielę 24 czerwca o godz. 16.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.

1. W piątek 22 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie osób chętnych przy zbieraniu ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone kancelarii parafialnej w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 200, 300 zł., z ul. Głowackiego 50 zł., z ul. Księżycowej 600 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., z ul. Przy Stawie 200 zł., z ul. Lelka Sowy 200 i 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  4. Zapraszamy na wyjazd mężczyzn do Częstochowy w sobotę 23 czerwca w dniu Ojca są jeszcze 4 wolne miejsca. Szczegóły w zakrystii.
  5. W wakacje 2 lipca b.r. w poniedziałek organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji  81 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych.  Zapisy w zakrystii.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Uroniecka, lat 84. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.