Ogłoszenia 18.08.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 sierpnia 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w Katedrze Lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  3. W sobotę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W dniach 22-25 sierpnia odbędzie się w parafii Garbów kolejna edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi do uczestnictwa w tym spotkaniu. Tegorocznym tematem będzie wolność oraz dojrzałość do budowania relacji przyjacielskich, narzeczeńskich i małżeńskich. Konferencje będzie głosił Pan Jacek Pulikowski, znany z zaangażowania na rzecz formacji do małżeństwa i rodziny. Informacje o programie i zapisach znajdziemy na stronie internetowej spotkania: smal.lublin.pl
  5. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  6. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci – organizowana przez Caritas pod hasłem „Tornister pełen Uśmiechów”.
  7. Zachęcamy serdecznie naszych seniorów do odwiedzenia znajdującego się przy ul. Popiełuszki 35A(pawilony) małego Domu Kultury przeznaczonego szczególnie dla seniorów. Czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 10.00 – 14.00.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Teresa Halina Mazurek, lat 91 z ul. Głowackiego, śp. Daniela Stanisława Iwaniak – Łuczyńska, lat 86 z ul. Głowackiego. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).