Ogłoszenia 12.12.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia 2021

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
  2. Dzisiaj 12 grudnia w naszej parafii o godz. 18.00 Msza święta z udziałem chóru „Stella Maris” pod dyrekcją Pani Barbary Cedrowskiej z prawykonanie KYRIE autorstwa naszej parafianki, Pani Prof. Elżbiety Rakowskiej z Missa Brevis  ku czci  bł. biskupa męczennika Władysława Gorala oraz nabożeństwo  z litanią  Jemu poświęcone. Jest to jednocześnie zakończenie Tygodnia z  błogosławionym. Serdecznie wszystkich dzisiaj zapraszamy na to piękne wydarzenie. Szczegóły na plakatach. Uroczystość będzie transmitowana On Line przez Internet z naszej strony parafialnej.
  3. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu, rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  4. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzieli miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Grupa Kwestarzy z naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy czwartek 16 grudnia i potrwają do soboty 18 grudnia 2021 r. Poprowadzi je – Ks. Grzegorz Musiał. Serdecznie wszystkich zapraszamy do duchowego i religijnego przygotowania się na Święta Narodzenia Pańskiego poprzez rekolekcje adwentowe. Msze z naukami będą sprawowane w czwartek, piątek i w sobotę w następującym porządku: o g. 7.00 – roraty z nauką ogólną, o g. 9.00 – z nauką ogólną, o g. 16.30 – z nauką dla dzieci, o g. 18.00 z nauką dla młodzieży i tych, którzy nie mogą przyjść rano.
  6. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.30 dla małych dzieci.
  7. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są  do nabycia przed kaplicą w cenie 7 i 18 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną. Również przed kaplicą można zakupić u Pana Michała kartki świąteczne do wysłania z życzeniami na święta Bożego Narodzenia.
  8. W naszej parafii Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz roznosi opłatki w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  9. W poniedziałek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  10. We wtorek 11 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 – Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła – zapraszamy.
  11. W czwartek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.  A po Mszy świętej wystawienie i modlitwa i intencji III Synodu archidiecezji Lubelskiej.
  12. Od czwartku 16 grudnia o godz. 17.40 rozpoczniemy Nowennę Bożonarodzeniową.
  13. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego trwa zbiórka – długoterminowej żywność, chemii gospodarczej, środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać. Wydawanie paczek dla potrzebujących będzie we wtorek 21 grudnia od godz. 16.30.
  14. W przedsionku kaplicy zbieramy do specjalnego pojemnika zużyte telefony komórkowe i tablety.
  15. W dniach 12 – 14 grudnia ks. proboszcz prowadzi rekolekcje adwentowe w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie i prosi o modlitwę.
  16. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego w sobotę 18 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej.
  17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50,100,100,100 i 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Junoszy 100 zł.,  z ul. Ćwiklińskiej 100 i 200  zł., z ul. Szarych Szeregów 500 zł., z ul. Popiełuszki 200, 200 i 500 zł., z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce z bloku 300 zł. z ul. Puławskiej 200, 300 i 1000 zł.,  z ul. Legionowej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  18. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. Lampion Roratni do samodzielnego złożenia. Kryzys gospodarczy spowodował znaczące podwyżki cen papieru oraz zwiększenie kosztów druku dlatego Tygodnik Niedziela od zeszłego numeru kosztuje 8 zł. Dzisiaj w tygodniku m.in. Kalendarz ścienny na 2022 r.
  19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Antonina Tulipan, lat 84, z ul. Puławskiej, pogrzeb u nas w kaplicy w poniedziałek 13 grudnia o g. 8.00 rano, a później złożenie do grobu na cmentarzu na Majdanku, śp. Marian Proszkowski, lat 90 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 13 grudnia o g. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Halina Czerwińska, lat 78, z ul. Ogródkowej, pogrzeb w środę 15 grudnia o godz. 11.00, cmentarzu przy Unickiej, śp. Mirosława Jakimińska, lat 73, z al. Racławickich, pogrzeb w środę 15 grudnia o godz. 11.00, cmentarzu przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.