Ogłoszenia 20.01.2019 r.

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 stycznia 2019

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. W poniedziałek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  3. W piątek 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Odpust w tym dniu w parafii Nawrócenia Św. Pawła, uroczystość odpustowa o godz. 18.30.
  4. W sobotę 26 stycznia przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  5. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 26 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  6. W przyszłą niedzielę 27 stycznia zapraszamy na wspólny śpiew kolęd po Mszy świętej o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci w tym te najmniejsze.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będziemy można złożyć ofiarę na ten cel.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. Zapraszamy na dni otwarte do naszej Szkoły Podstawowej nr 18 przy Al. Długosza 8. 25 stycznia od g. 15.00 do 18.00 dla przyszłych klas pierwszych oraz 26 stycznia od g. 10.00 do 13.00 dla przyszłych klas czwartych i siódmych. Szkoła planuje utworzyć klasę dwujęzyczną z językiem angielskim oraz klasę z eksperymentami pedagogicznymi. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  10. Trwa wizyta duszpasterska. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 25 stycznia –zapisy w zakrystii. Program wizyty:
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Lewandowska, z DPS – u, śp. Irena Józefa Drozd, z DPS – u, śp. Jan Kowalski, lat 100, z ul. Szarych Szeregów, śp. Irena Eryka Weryńska, lat 96 z al. Racławickich, pogrzeb w czwartek 24 stycznia o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Sławomir Chrapowicki, lat 65, pochodzący z ul. Zuchów 2, ( brat naszego nadzwyczajnego szafarza komunii świętej – Pana Wojciecha Chrapowickiego) pogrzeb w środę 23 stycznia o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….