Ogłoszenia 20.05.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
  3. Dzisiaj ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są na KUL JANA PAWŁA II. Dziękujemy franciszkaninowi Ojcu Markowi Wódce z KUL za wygłoszone do nas słowo Boże.
  4. W poniedziałek, 21 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00,  9.00  i 18.00.
  5. We wtorek 22 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna.
  6. W środę 23 maja zapraszamy na Mszę świętą dziękczynno – błagalną o godz. 18.00 w intencji S. Iwony Lesisz – kapucynki, naszej organistki z okazji imienin.
  7. W środę 23 maja na godz. 18.45 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na generalną próbę przed pierwszą rocznicą I Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 27 maja 2018r. godz. 12.00 w naszej parafii.
  8. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI również w czwartek modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
  9. W piątek 25 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy wszystkich na Drogę Światła VIA LUCIS – rozważanie słowa Bożego do 14 stacji.
  10. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W tym dniu zapraszamy wszystkich najpierw na godz. 17.15 na modlitwę uwielbienia i dziękczynienia Maryi z okazji Dnia Mamy pt. „ Z Laurką dla Matki Bożej „ zaprasza S. Rut ze scholą „Goralki” połączone z Nabożeństwem Majowym, a później na wspólną Eucharystię o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  11. W sobotę 26 maja na Mszy świętej o godz. 13.00, kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 19.00.
  12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu po Mszach świętych Schola „Goralki” zbierać będzie ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd rekolekcyjny podczas wakacji do Zakopanego.
  13. We wtorek 22 maja zapraszamy rodziców dzieci z obecnych klasy II Szkół Podstawowych na godz. 18.45 na spotkanie dotyczące w przyszłym roku I Komunii Świętej.
  14. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych o godz. 17.30.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł., z ul. Ćwiklińskiej 200 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł.
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Szczególnie zachęcamy do nabycia tygodnika Niedziela, gdzie znajdziemy artykuł o naszych Siostrach Sercankach, które obchodziły miesiąc temu jubileusz 60 lat pobytu w naszej Archidiecezji Lubelskiej.
  17. 19 i 20 maja 2018 r. trwa VII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20. Koncerty chórów rozpoczynają się o godz. 19.00, sześć chórów w sobotę i sześć w niedzielę. Nasz chór parafialny Stella Maris wystąpi dzisiaj  po godz. 19.00. Zapraszamy.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zenon Drozd, lat 85 z ul. Głowackiego 26 (DPS). Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….