Ogłoszenia 21.01.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. W czwartek 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Odpust w tym dniu w parafii Nawrócenia Św. Pawła, uroczystość odpustowa o godz. 18.30.
  3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga  w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom,  o pokój i braterstwo w świecie.
  4. Chór Stella Maris zaprasza w środę 24 stycznia na koncert kolęd do Szkoły Podstawowej nr 21 na godz. 15.40. Zapraszają również do Muzeum Wsi Lubelskiej do Skansenu na koncert kolęd 27 stycznia w sobotę o godz. 12.00. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum Wsi Lubelskiej i na tablicy ogłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.
  5. W przyszłą niedzielę 28 stycznia zapraszamy na wspólny śpiew kolęd po Mszy świętej o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci w tym te najmniejsze.
  6. Rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii. Spotkania w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 1000 zł.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz.12.00 będziemy się modlić na zakończenie wizyty duszpasterskiej w intencji wszystkich Parafian, którzy gościli nas w tym roku w swoich domach. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 29 stycznia –zapisy w zakrystii. Program wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Izabela Dekańska, lat 78, z ul. Czechowskiej, i śp. Jaś Wójcik, żył 6 godzin, z al. Racławickich, śp. Mieczysław Maniecki, lat 61, z ul. Puławskiej 18, pogrzeb w środę 24 stycznia o godz. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Leszek Stanisław Cichoż, lat 92,     z ul. Legionowej 1, pogrzeb w środę 24 stycznia o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….