Ogłoszenia 21.10.2018 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 października 2018

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj możemy to uczynić składając ofiary do puszki przed kaplicą na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Jutro 22 października wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II – Papieża. Jest to również 7 rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego naszego arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Panem Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  4. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom i gościom, którzy pielgrzymowali wczoraj z nami do Częstochowy w liczbie 118 osób za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę u stóp Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski w 13 rocznicę jej nawiedzenia w Jasnogórskim obrazie, w naszej parafii – 10 października 2005 r.
  5. Zapraszamy dzieci do śpiewania w naszej Scholi „Goralki”, spotkania w soboty w salce za zakrystią o godz. 11.30. Zapraszamy również młodzież do śpiewania zespole młodzieżowym, spotkania w soboty w salce za zakrystią o godz. 10.00.
  6. Zapraszamy również do naszego chóru parafialnego dorosłych – Stella Maris. Spotkanie w środy wieczorem, szczegóły na plakacie i w zakrystii.
  7. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy przy drzwiach głównych znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru.  Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 200 i 200 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł, z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Lelka – Sowy 500 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Sadaj, z ul. Głowackiego. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”