Ogłoszenia 21.07.2019 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 lipca 2019

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Zwróćmy na to uwagę. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.
  2. We wtorek 23 lipca przypada święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
  3. W środę 24 lipca wspomnienie Św. Kingi (1234-1292). Córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.
  4. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
  5. Pod tą samą datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, dzisiaj po każdej Mszy świętej Błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które dziś złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone są na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  6. W piątek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł.
  8. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXI Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2019 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz  solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by   zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Zapisy tylko do  przyszłej niedzieli 28 lipca.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Od jutra 22 lipca do środy 24 lipca 2019 r. trwać będzie w naszej parafii diecezjalna zbiórka elektrycznych śmieci. Chcesz opróżnić swoją piwnicę, garaż, a przy okazji zadbać o środowisko? Nic prostszego – rozpoczynamy wielką akcję zbierania elektrycznych śmieci. Spakuj, co masz niepotrzebnego i przywieź na plac parafialny. Zapytaj sąsiadów i znajomych, może także i oni chcą się pozbyć zbędnych, zepsutych urządzeń elektrycznych. Zbierane będą między innymi: artykuły AGD, (pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe itp.), elektronarzędzia, telefony, ładowarki, telewizory, radioodtwarzacze, komputery, laptopy, monitory, drukarki i różne akcesoria komputerowe. Wszystko co było na prąd  i baterię. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą dla misjonarzy z naszej archidiecezji.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Marta Barbara Trąbka, lat 64 z ul. Głowackiego. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….