Ogłoszenia 22.04.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.
 2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę – niedzielą Dobrego Pasterza.
  W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej zapraszamy w ciągu całego tego tygodnia.
 3. Dzisiaj o godz. 12.00 Msza święta z okazji 60 – lecia istnienia Domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński. Przyjadą również Siostry, które w tym domu mieszkały oraz Matka Generalna z Krakowa.  Serdecznie wszystkich zapraszam y na wspólne dziękczynienie razem z Siostrami Sercankami już na godz. 11.40 o tej godzinie rozpocznie się program słowno – muzyczny przygotowany przez siostry.                                                                                                                                                     
 4. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 5. W środę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 6. W środę 25 kwietnia br. na godz. 17.30 zapraszamy na KUL do Centrum Transferu Wiedzy do sali nr 114 na spotkanie wokół najnowszej książki Pana Prof. Mieczysława Ryby wpisującej się w 100 – lecie KUL Jana Pawła II. Gośćmi spotkania – Pani Premier Beata Szydło – nagranie wideo, Pan Prof. Henryk Kiereś, Pan Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.
 7. W poniedziałek 23 kwietnia i w piątek 27 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA NIEDZIELNA. Próba.
 8. W środę 25 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Próba.
 9. We wtorek 24 kwietnia o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej. Próba. 
 10. We wtorek po Mszy świętej o godz.18.00 Katecheza Biblijna
 11. Pan Adam Uliczny – pielgrzym, nasz parafianin serdecznie wszystkich pozdrawia z pieszej pielgrzymki do Santiago de Compostela. Pozostało  mu do przejścia 113 km.
 12. W piątek 27 kwietnia o godz. 9.00 Msza święta w intencji maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego nr XXIII, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji, Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego  na czas zdawanej matury z podziękowaniem za czas nauki w szkole na zakończenie ich roku szkolnego.    O godz. 16.00 Msza święta w intencji maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.     
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Puławskiej 4B w comiesięcznej zbiórce 110 zł, z ul. Legionowej 200 i 200 zł., z ul. Bieczyńskiego 100 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Puławskiej 100 i 100 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł.
 14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Roma
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Barbara Trzeciak, lat 89 z ul. Głowackiego 26 (DPS), śp. Helena Róża Mazurkiewicz, lat 90 z ul. Szarych Szeregów 1A, pogrzeb w poniedziałek 23 kwietnia br. godz. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 24 – 27 maja 2018r.

 

PIELGRZYMKA  ŚLADAMI  BŁ. KS.  JERZEGO POPIEŁUSZKI  –  24 – 27 MAJA 2018r.

1-wszy dzień – przejazd do miejsca urodzenia Bł. Ks. Jerzego – Suchowola- Okopy ( dom rodzinny, kościół parafialny pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli). Dojazd do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie, Msza św., nawiedzenie Sanktuarium, obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

2-gi dzień – wyjazd z Gietrzwałdu do Gdańska, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Katedra w Oliwie z koncertem organowym, Bazylika Mariacka, kościół Św. Brygidy, Westerplatte, Pomnik Poległych Stoczniowców, przejazd do Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie – Msza Św., obiadokolacja i nocleg.

3-ci dzień – wyjazd z Gdańska do Bydgoszczy – Kościół pw. Św. Polskich Braci Męczenników (miejsce ostatniego Nabożeństwa Ks. Jerzego), przejazd do Torunia przez Górsk (miejsce porwania Ks. Jerzego), nawiedzenie kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II( Msza Św.), Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy i Św. Józefa. Przejazd do Zamku Bierzgłowskiego na obiadokolację i nocleg.

4-ty dzień –  Wyjazd w kierunku Tamy Włocławskiej (miejsce wyłowienia ciała Ks. Jerzego), przejazd w kierunku Warszawy przez Kazuń (prawdopodobne miejsce tortur Ks. Jerzego w bunkrach). Warszawa – Grób Ks. Jerzego przy kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu tu – Msza Św.

Powrót do Lublina  w godzinach wieczornych w niedzielę.

Koszt liczony na 40 osób –  460 zł, w tym – 3 noclegi, 4 obiadokolacje + 3 śniadania.

Zapisy  pod tel. 509 472 221 – Anna