Ogłoszenia 22.07.2018 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 lipca 2018

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Zwróćmy na to uwagę. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.
  2. Jutro 23 lipca przypada święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
  3. We wtorek 24 lipca wspomnienie Św. Kingi (1234-1292). Córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.
  4. W środę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
  5. Pod tą samą datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, dzisiaj po każdej Mszy świętej Błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które dziś złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone są na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  6. W czwartek, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczyńmy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Ćwiklińskiej 200 zł., z ul. Skautów 200 zł., z ul. Lelka Sowy 500 zł., z ul. Puławskiej 100 i 100 zł., z ul. Legionowej 100 zł.
  8. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2018 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. Zapisy tylko do  środy 25 lipca.
  1. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności  śp. Maria Bubeła, z ul. Puławskiej, pogrzeb jutro 23 lipca godz. 11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….