Ogłoszenia 23.06.2019 r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 czerwca 2019

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Ojca – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  3. Dzisiaj podczas oktawy Bożego Ciała odbędzie się procesja Bożego ciała do 4 ołtarzy z naszej parafii do parafii garnizonowej. Początek Mszą świętą w naszej parafii o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną procesję.
  4. Dzisiaj po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na operację dla Lilianki. Lilka Gajewska ma półtora roczku, a przed sobą wizję życia na wózku inwalidzkim. Jej lewa nóżka jest zdeformowana, kość w każdej chwili może pęknąć. Córeczka jeszcze niewiele rozumie, ale kwestią czasu są pierwsze pytania o to, dlaczego nie chodzi. Boimy się – z każdym dniem coraz mocniej. Uderzyliśmy w mur, bo cena, jaką trzeba zapłacić za zdrowie Lilki jest olbrzymia – ponad 350 tys. zł. Nie zostało nam dużo czasu, bo termin operacji wyznaczono na 21 września! Po raz pierwszy w naszym życiu prosimy o taką pomoc, ale kiedy chodzi o przyszłość własnego dziecka, nie ma innego wyjścia. Bądź z nami w tej walce, tylko z Tobą możemy ratować sprawność Lilki. Jako rodzice bardzo prosimy o pomoc.
  5. Jutro 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Odpust jutro w Archikatedrze, suma odpustowa o godz. 11.30, ks. proboszcz Adam Lewandowski – zaprasza.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna.
  7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza święta z procesją po posesji parafii oraz poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
  8. W czwartek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej parafii, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40 i Mszę świętą o godz. 18.00.
  9. W piątek 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.
  10. W sobotę 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary z tacy w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpusty w tym dniu: u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu o godz.19.00  i w kościele św. Piotra przy ul. Królewskiej o godz. 18.00.
  11. Rozpoczęły się wakacje, jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W naszej parafii okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą święta o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  12. Od niedzieli 30 czerwca wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7.30, 9.00,  10.30, 12.00 i 18.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. Msza święta codzienna o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w  nabożeństwach.
  13. W niedzielę 30 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium  Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach z racji 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr  Sercanek. Wyjazd o 6.00 rano tu spod kaplicy. Koszt 80 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  14. We wtorek 2 lipca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Koszt 80 zł. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do czwartku 28 czerwca.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Małgorzata Kołodziejczyk, lat 60, z ul. Przy Stawie, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….