Ogłoszenia 23.09.2018 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 września 2018

1. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
  2. Dzisiaj zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00, a po Mszy świętej na spotkanie w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej.
  3. W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu odpust w naszym dekanacie Lublin Śródmieście w parafii Św. Michała Archanioła.
  4. Zapraszamy dzieci do śpiewania w Scholii Goralki najbliższa próba w sobotę 29 września o godz. 11.30 w salce za zakrystią. Zapraszamy również młodzież do śpiewu w grupie młodzieżowej (od VI klasy szkoły podstawowej) spotkanie w sobotę 29 września o godz. 10.00 w salce za zakrystią.
  5. W przyszłą niedzielę, 30 września, po Mszach świętych rodzice 4 -letniego Antosia Przyjałkowskiego, naszego parafianina wraz z przyjaciółmi i naszym chórem Stella Maris, który będzie śpiewał na Mszy świętej o godz. 12.00 zbierać będą ofiary do puszki przed kaplicą na jego leczenie komórkami macierzystymi, którego koszt to ponad 40 tys. zł. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do wsparcia leczenia Antosia w przyszłą niedzielę.
  6. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania w parafii Św. Józefa w Lublinie i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.
  7. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 20 października 2018 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy niedzielę. Koszt: 70 zł.  Zapisy w zakrystii.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 150 i 150 zł., z ul. Puławskiej 100 i 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł., z Kraśnika 100 zł., z ul. Ogródkowej 100 zł., z ul. Lelka – Sowy 100 i 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 50 zł., mieszkańcy bloku z ul. Puławskiej 4B w comiesięcznej zbiórce 160 zł.
  9. W dniach 23 września – 10 października br. mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach. Głosujmy na nasze projekty z naszej dzielnicy. Dla tych którzy nie mają w domu Internetu można głosować w siedzibie – filiach miejskiej biblioteki publicznej: Filia nr 6 ul. Poniatowskiego 4 tel. 81 533-07-13, Filia nr 8 ul. Zuchów 2 tel. 81 534-10-73, w punktach mobilnych na www.lublin.eu/budzetobywatelski, w  Biurze Obsługi Mieszkańców – ul. Wieniawska 14.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marianna Piotrowska – Bat, lat 77, śp. Wojciech Trzciński, lat 36, śp. Regina Pawłowicz, lat. 88, śp. Władysław Sośnicki, lat 77, śp. Janusz Wołodko. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronuja nam:

• 23 IX św. O. Pio.
  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań.
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
    z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.