Ogłoszenia 23.12.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
 2. Jutro wigilia Msze święte o godz. 6.15 (ostatnie RORATY) i  godz. 7.00.  Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.
 3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z poniedziałku – 24 grudnia, na wtorek -25 grudnia. Wcześniej o godz. 23.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus, następnie śpiew kolęd razem z naszą scholą młodzieżową Goralki, a o godz. 24.00 Pasterka. Po pasterce tradycyjnie  w kaplicy przełamiemy się opłatkiem składając życzenia.                                                                          Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza rozdział 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00, / Nie ma Mszy świętej o godz. 7.30./   W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego 26 grudnia w święto św. Szczepana zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. / Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00./   27 grudnia w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
 6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy tradycyjnie po świętach od 28 grudnia/ piątek/, od ul. Puławskiej, szczegóły w drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że jeżeli w wyznaczonym terminie nie możemy być w domu to prosimy przyjść do kancelarii parafialnej, aby umówić się na inny dodatkowy termin.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Na święta Bożego Narodzenia zostały przygotowane podwójne numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego z datą 23 i 30 grudnia 2018 r. w cenie: Niedziela – 10 zł, Gość Niedzielny – 8 zł., do której dołączone są okolicznościowe prezenty:Niedziela – kalendarz ścienny z Papieżem Franciszkiem, śpiewnik z kolędami i rytuałem wieczerzy wigilijnej, płyta audio z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Gość Niedzielny – Szopka Bożonarodzeniowa wraz z modlitwami przy stole wigilijnym.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przynieśli dary dla potrzebujących na Święta Narodzenia Pańskiego Bóg zapłać.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 100 zł., z ul. Snopkowskiej 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 i 500 zł., z ul. Legionowej 100 zł, z ul. Popiełuszki 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Maria Węgorska, z DPS _ u, ul. Głowackiego 16, śp. Romuald Daniel z ul. Rayskiego, pogrzeb w piątek 28 grudnia godz. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Wacława Sikorska z ul. Puław, pogrzeb w piątek 28 grudnia godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.
 11. „Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Lublinie “, jaki  odbędzie  się w Hali  Globus 14 stycznia 2019 roku  o godzinie 18.00. To niezwykły koncert kolędowy w Lublinie,  gdzie usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata “.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.