Ogłoszenia 24.02.2019 r.

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

24 lutego 2019

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. Dzisiaj w naszej parafii Stowarzyszenie Chorych na padaczkę „Drgawka” po Mszach świętych zbiera ofiary do puszki przed kaplicą na pomoc chorym na epilepsję. Za złożone ofiary dziękujemy.
  3. Jutro 25 lutego o 15.00 rozpoczyna się egzamin dla kandydatów do bierzmowania.
  4. We wtorek 26 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – zapraszamy.
  5. W piątek 1 marca przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele spowiedzi pierwszo piątkowej dla dzieci od godz. 16.00. O 16.30 Msza święta. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych składając ofiary do puszki przed kaplicą będziemy mogli pomóc w sfinansowaniu terapii i rehabilitacji naszego małego parafianina Franciszka Barana. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Koło Naukowe Teologów KUL ma zaszczyt zaprosić na 51. Tydzień Eklezjologiczny, pod hasłem „Młodzi w Kościele”, który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Auli C-1031. W programie przewidziane są m.in. wykłady z wielu dziedzin teologicznych, warsztaty dla młodzieży, projekcja filmu „Liczę na was”, debata. Więcej informacji na stronie www.kntkul.wordpress.com
  9. Przypominamy o możliwości przy rozliczeniu podatku, o odpisaniu jednego procentu podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, aby komuś pomóc. Możemy pomóc naszym małym parafianom:

–  Antosiowi Przyjałkowskiemu przez fundację „Kawałek Nieba”

Należy wówczas w formularzu PIT wpisać: Nr  KRS 0000382243  z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy ”1820 pomoc dla Antosia Przyjałkowskiego”

– Frankowi Baranowi przez fundację „Serca dla Maluszka”

Należy wówczas w formularzu PIT wpisać: Nr KRS 0000387207  z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Franciszek Baran”

1. W środę 27 lutego zapraszamy na koncert charytatywny pt. „ Do życia mnie budzi muzyka” dla Antosia Przyjałkowskiego, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 21, o godz. 16.00. Szczegóły na tablicy informacyjnej przed kościołem
  2. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jolanta Irena Zawora, lat 72 z al. Racławickich, śp. Sławomir Dariusz Osobiński, lat 48 z DPS – u. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….