Ogłoszenia 24.03.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
 2. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. Przy wyjściu pod chórem są do zabrania ulotki z nr KRS Caritas na który możemy odprowadzić 1% podatku z naszego rocznego rozliczenia.
 3. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.
 4. W tym roku 2019 w naszym dekanacie Lubelski – Śródmiejski Ks. prof. biskup Józef Wróbel przeprowadza wizytację kanoniczną w poszczególnych parafiach naszego dekanatu, która odbywa się raz na 5 lat. I tak w pierwszą niedzielę marca wizytacja kanoniczna był w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP /parafia garnizonowa/, w drugą niedzielę marca była w parafii Św. Michała Archanioła na Bronowicach, w trzecią niedzielę marca w parafii Archikatedralnej, a w piątą niedzielę marca  tj. za tydzień 31.03.2019 r. będzie w naszej parafii.

Program wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa:

 • 8.50 – Liturgiczny obrzęd powitania ks. biskupa przed kaplicą
 • 9.00 – Msza święta – przewodniczy – ks. proboszcz
  • – powitanie przez ks. proboszcza i parafian
  • – krótkie sprawozdanie ks. proboszcza
  • – na zakończenie każdej Mszy świętej błogosławieństwo ks. biskupa
  • – po Mszy świętej spotkanie w salce za zakrystią z przedstawicielami Żywego Różańca, Legionu Maryi  i Grupy Biblijnej
 • 10.30 – Msza święta z udziałem dzieci, rodziców oraz katechetów – przewodniczy – ks. Emil
  • – po Mszy świętej spotkanie z grupami w salce za zakrystią – schole „Goralki” dziecięca i młodzieżowa, ministranci, lektorzy, katecheci
 • 12.00 – Msza święta – przewodniczy – ks. biskup Józef, który udzieli przygotowanej młodzieży sakramentu bierzmowania
  • – po Mszy świętej spotkanie z Radą Duszpasterską i Dyrekcją Szkół Podstawowych nr 18 i 21
 • 16.00 –  Msza święta z udziałem przedszkolaków – przewodniczy ks. Grzegorz
  • – po Mszy świętej odwiedziny u 2 osób chorych w parafii
 • 18.00 –  Msza święta – przewodniczy – ks. proboszcz, śpiewa chór parafialny – Stella Maris
  • – pożegnanie przez ks. proboszcza i parafian
  • – po Mszy świętej spotkanie z duszpasterzami parafii i Siostrami Sercankami
 1. Dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Wielkopostne Dzieło Pomocy „ Jałmużna Wielkopostna”. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
 2. Jutro, w poniedziałek, 25 marca, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, zapraszamy do wzięcia deklaracji wyłożonej pod chórem i jej wypełnienie, a następnie złożenie w kancelarii. Złożenie przyrzeczeń będzie jutro na wszystkich Mszach świętych.
 3. W czwartek 28 marca w ramach VI Pielgrzymki Wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina do naszej parafii przybędą pielgrzymi na Mszę świętą o godz. 7.00. Kościoły Stacyjne to 40 lubelskich kościołów w których gromadzą się pielgrzymi podczas Wielkiego Postu na pierwszej Mszy świętej codziennie w innym wyznaczony kościele. W pielgrzymce może wziąć udział każdy, można dołączyć również w czasie jej trwania. Zapisy wieczorem pod nr tel. 501 076 556.
 4. Już w najbliższy piątek tj. 29.03. po raz piąty  wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Mieczysława Cisło w parafii Nawrócenia Św. Pawła o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę www.edk.lublin.pl. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 29 na 30 marca 2019 roku po raz trzeci będzie wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy będzie stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 21.30 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Pielgrzymów chcemy poczęstować herbatą, kawą, bułeczkami i ciastem. Prosimy zatem naszych parafian, kto może o przyniesienie w czwartek wieczorem lub w piątek ciasta, bułeczek. Przedstawicieli Rady Duszpasterskiej  i młodzieży jak co roku prosimy o pomoc logistyczną w wydawaniu ciasta, bułeczek, herbaty i kawy.
 5. Przypominamy: zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca 2019 r. Wskazania zegarów przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy.
 6. W tym tygodniu spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.45, wtorek, czwartek, piątek o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 17.00 spowiedź kandydatów, świadków i ich rodzin. Zapraszamy.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 listopada 2019 r. ( od soboty do soboty).  Koszt ok. 3400 zł. Zapisy jak najszybciej w zakrystii. Pielgrzymkę organizujemy przez Biuro Usług Turystycznych KAMA TOURS Katarzyna Dziewulska, ul. Kościelna 7 lok. 1 20-307 Lublin, tel. 605846556.  Szczegóły na tablicy informacyjne przed kaplicą i na stronie internetowej parafii – PIELGRZYMKA
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Dewidz, lat 82 z ul. Puławskiej, śp. Donata Pierzchalska, lat  85 z ul.  Legionowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.