Ogłoszenia 24.06.2018 r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 czerwca 2018

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  2. W środę, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej parafii, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i Mszę świętą o godz. 18.00.
  3. W czwartek, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  4. W piątek w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary z tacy w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Odpusty w tym dniu: u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu godz. 19.00 i w kościele św. Piotra przy ul. Królewskiej godz. 18.00.
  5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą święta o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  6. W przyszłą niedzielę 1 lipca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. ppłk Mariana Słabka z okazji imienin oraz z okazji 53 rocznicy święceń kapłańskich.
  1. Konferencje przedmałżeńskie /III tura/ w naszej parafii rozpoczniemy 30 czerwca br. w sobotę  o godz. 19.00  w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  2. 2 lipca b.r. w poniedziałek organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 81 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do czwartku 28 czerwca.
  3. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXX Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2018 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  4. We wtorek 3 lipca zapraszamy jak co roku na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Archikatedry z racji 69 rocznicy Cudu Lubelskiego/ Łzy Matki Bożej na obrazie/. Wyjście o godz. 18.00.
  5. Módlmy się do Boga o deszcz dla naszej ziemi by nie było suszy. Dziękując jednocześnie Bogu za wczorajszy mały deszcz.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimienne z ul. Popiełuszki 200 i 500 zł., z al. Racławickich 200 zł., z ul. Lelka – Sowy 500 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Katyńska, lat 83. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).