Ogłoszenia 24.12.2017 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2017

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.
  2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00 i 18.00.
  3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli, 24 grudnia, na poniedziałek, 25 grudnia. Wcześniej o godz. 23.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus, następnie śpiew kolęd razem z naszą scholą Goralki, a o godz. 24.00 Pasterka. Po pasterce tradycyjnie  w kaplicy przełamiemy się opłatkiem składając życzenia.      Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. Jutro, 25 grudnia w uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00, / Nie ma Mszy świętej o godz. 7.30./  natomiast we wtorek 26 grudnia w święto św. Szczepana zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. / Nie ma Mszy świętej o godz. 16.00./ W środę 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  6. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, tj. 31 grudnia podczas nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku oraz modlić się będziemy za wszystkich zmarłych w tym roku w naszej parafii.
  7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy tradycyjnie po świętach od 28 grudnia/ czwartek/, od ul. Puławskiej, szczegóły w drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że jeżeli w wyznaczonym terminie nie możemy być w domu to prosimy przyjść do kancelarii parafialnej, aby umówić się na inny dodatkowy termin.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 20 zł., z ul. Zuchów 100 zł., z ul. Rayskiego 50 zł., z ul. Puławskiej 100 zł.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przynieśli dary dla potrzebujących na Święta Narodzenia Pańskiego Bóg zapłać.
  11. Schola nasza Goralki w dniu dzisiejszym w hali Targów Lublin śpiewa na wigilii miłosierdzia dla ponad 500-set osób potrzebujących organizowanej przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Marzena Lidia Andrzejewska – Siuciak, lat 49, z ul. Poniatowskiego 10. Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

• 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.