Ogłoszenia 24 września 2017r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W poniedziałek 25 września o godz. 18.45 spotkanie Rady Parafialne. O godz. 18.30 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. W środę 27 września o godz. 16.30 spotkanie katechetów.
 4. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszam na świąteczną Mszę Świętą o godz. 18.00. W tym dniu odpust w naszym dekanacie Lublin Śródmieście w parafii Św. Michała Archanioła.
 5. W tym dniu o g. 13.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkól Budowlanych i Geodezyjnych, im. Henryka Łopacińskiego.     
 1. W sobotę 30 września po Mszy świętej o godz. 18.00 Nowenna 8 przed Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi w naszej parafii, które odbędą się w dniach 19 – 28 października 2017r.         
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali osobne dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich przez cały tydzień o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczyna się nowy rok akademicki.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Skautów 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 6. Jutro 25 września w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Głowackiego 26, o godz. 15.45 koncert Zespołu Rokiczanka. Zapraszamy.
 7. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 04 listopada 2017 r. W pierwsza sobotę miesiąca – dzień zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30  w nocy niedzielę. Koszt: 65 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. 7 października 2017 r. będzie miała miejsce, podjęta przez osoby świeckie, ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic”. Celem inicjatywy „Różaniec do granic” jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, zebrani na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówią cztery części różańca.

Do włączenia się w tę modlitwę o godz. 14.00 zaproszeni są również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski: rodziny poprzez modlitwę w swoich domach, chorzy w szpitalach, wierni w swoich kościołach, pielgrzymujący w trakcie swego wędrowania i każdy w miejscu swego przebywania.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”:

10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca – w kościołach „stacyjnych” wyznaczonych przez diecezje  tj. Dorohusk, parafia pw. św. Nepomucena i Świerże, parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.
11.00 – Eucharystia
12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście     (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej
14.00 – Modlitwa różańcowa – na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
15.30 – Modlitwa na zakończenie

więcej: www.rozaniec.dogranic.pl

Zapraszamy na wspólny wyjazd autokarowy w tym dniu z naszej parafii, na wspólną modlitwę różańcową na granicy Polski. Wyjazd w sobotę 7 października o godz. 8.00, powrót ok.18.00. Koszt  – 25 zł., zapisy do jutra.

 1. W dniach 23 września – 10 października br. mieszkańcy Lublina będą mieli możliwość głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2018 . Głosowanie drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach. Głosujmy na nasze projekty z naszej dzielnicy tj. Projekt M – 25 / Chodniki na Wieniawie – ul. Popiełuszki, ul. Zuchów, ul Puławska, ul. Poniatowskiego, ul. Junoszy/. Szczegóły na plakatach. Dla  tych którzy nie mają w domu Internetu można głosować w siedzibie Rady Dzielnicy przy al. Racławickich 22,  w dniach 26.09, 28.09, 03.10, 5.10 i 10.10 w godz. od 16.00 do 18.00 oraz w biurach obsługi mieszkańców, w filiach miejskiej biblioteki publicznej, w punktach mobilnych na www.lublin.eu/budzetobywatelski
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Teresa Maria Kuneja, lat 86, z ul. Leszczyńskiego 34, śp. Krzysztof Gronczewski, lat 68, z ul. Szarych Szeregów 1 , pogrzeb we wtorek 26 października, o g.10.00, cmentarz Majdanek. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań (wspomnienie obowiązkowe);
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
  z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe);
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).