Ogłoszenia 25.02.2018 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25 lutego 2018

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  3. W czwartek 1 marca przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  4. Trwa Wielki Post włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu poprzez Nabożeństwo Drogi krzyżowej w najbliższy I piątek  dla dzieci o godz. 16.10  i  o godz. 17.20 dla wszystkich, a w niedziele o godz. 17.30 Nabożeństwo Gorzkich żali.  Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. I czwartek godz. 17.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16.00. Dla dorosłych od godz. 17.30.W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  6. W czwartek 1 marca 2018 r. o godz. 16.15 spotkanie katechetów.
  7. W przyszłą niedzielę pop Mszach świętych składając ofiary do puszki przed kaplicą będziemy mogli pomóc w sfinansowaniu operacji serca chorego Mateusza Kozaka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  8. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 18 przy Al. Długosza 8 zaprasza na Dni Otwarte oraz zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019 do klasy czwartej i siódmej: sobota – 3 marca w godz. 10.00 – 13.00.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 150 zł., z ul. Legionowej 200 i 200 zł., z ul. Popiełuszki 300 zł., z ul. Puławskiej 100 zł,  z ul. Skautów 100 zł.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.

11.We wtorek 27.02.2018r. o godz. 18.00 Msza święta, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pokutne, możliwość spowiedzi świętej oraz uwielbienie do godz. 21.00 z udziałem grupy modlitewno – muzycznej z OAZY ze Świdnika. W ramach rekolekcji szkolnych w Zespole Szkół Samochodowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Msza święta na zakończenie rekolekcji w środę 28 lutego o godz. 10.00 u nas w kaplicy parafialnej.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Hetman, lat 94 z ul. Głowackiego, śp. Eugeniusz Borowski, lat 95 z ul. Legionowej, śp. Jerzy Marian Siejko, lat z ul. Głowackiego(DPS), śp. Marian Bartnik, lat 90 z ul. Przy Stawie 1, pogrzeb w poniedziałek 26 lutego o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Agnieszki na Kalinowszczyźnie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….