Ogłoszenia 25.11.2018 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po ogłoszeniach wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna.
  4. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. kanonika Konrada Dobrowolskiego.
  5. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.
  7. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa „W mocy Bożego Ducha”. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  8. W tym roku w naszej parafii Msze święte Roratnie w Adwencie, będą sprawowane o godz. 6.15 rano, od poniedziałku do soboty. Rozpoczniemy je 3 grudnia b.r.
  9. Za tydzień rozpoczniemy sprzedaż Wigilijnych świec Caritas. Pamiętajmy o wsparciupotrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które będą do nabycia w cenie 6, 14 i 16 zł.
  1. W naszej parafii od 13 listopada Siostra Iwona, nasza organistka oraz nasi radni z Rady duszpasterskiej roznoszą opłatków w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  2. Rozpoczyna się ostatni tydzień listopada. Codziennie o godz. 17.30 przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominków. Zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada, który możemy sobie wybrać. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę 2 grudnia po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  4. Dzisiaj 25 listopada 2018 roku odbędzie się 26 Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę zainicjowanej przez Radio Lublin. Zgodnie z wieloletnią tradycją, także i tę zbiórkę patronatem  duchowym objął Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik. W wielu miejscowościach naszej Archidiecezji wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a także odzież w bardzo dobrym stanie. NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY. Jak co roku również przy naszej parafii przed kaplicą będą zbierane dary rzeczowe: długoterminowa żywność, chemia gospodarcza, środki czystości, zabawki, książki, artykuły papiernicze w godz. od 10.00do 15.00  oraz potem przez cały tydzień od poniedziałku  do piątku  w godz. od 17.00 do 18.00.Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym lubelskim pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.”
  5. W przyszłym tygodniu 6 grudnia 2018 odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II sympozjum dotyczące naszego patrona parafii błogosławionego biskupa Władysława Gorala. O godz. 9.00 Msza święta w kościele rektoralnym KUL., a po niej sympozjum. W piątek o godz.. 19.00 Koncert w filharmonii lubelskiej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia w dniach 30 listopada – 2 grudnia o godz. 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP  w Lublinie przy ul. Staszica. Rekolekcję będą przygotowaniem do uroczystego wprowadzenia do kościoła relikwii ii Bł. Hanny Chrzanowskiej.
  7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 500 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Skatów 100 zł., z ul. Junoszy 100 zł. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Gościu Niedzielnym dodatek Kalendarz na rok 2019.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Sikora, z ul. Popiełuszki. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ją i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”