Ogłoszenia 26.05.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
26 maja 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W VI niedzielę Wielkanocy Pan Jezus przypomina nam i kontynuuje naukę o miłości. Trwać w miłości Jezusowej, to przede wszystkim wczuwać się w potrzeby innych.
 2. Decyzją JE Ks. Abpa Stanisława Budzika, dzisiaj w niedzielę 26 maja Caritas Archidiecezji Lubelskiej ogłasza zbiórkę do puszek przed kościołami we wszystkich parafiach Archidiecezji Lubelskiej na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w gminie Wojciechów. 21 maja w wyniku przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów zostały zerwane i uszkodzone dachy, ucierpiały 42 gospodarstwa i ponad 100 budynków. Skala uszkodzeń wciąż jest szacowana, ale już wiadomo że koszty odbudowy powstałych uszkodzeń będą ogromne. Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną” lub wpłacać bezpośrednio do kasy Caritas w Kurii.
 3. Dzisiaj 26 maja o godz. 19.00 /po Mszy świętej o g. 18.00/ – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2020 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkół Podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 8 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od ok. g. 19.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 4. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy, by pójść na wybory i zagłosować na osoby, które autentycznie chcą dbać o dobro Polski i Polaków.
 5. Jutro 27 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje z Bogiem do Zakopanego.
 6. W kolejnym tygodniu przed Mszą świętą o godz. 17.50 czytać będziemy fragmenty ewangelii św. Jana. Chętnych do czytania zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać.
 7. W czwartek 30 maja na Mszy świętej o godz. 7.30 modlić się będziemy w intencji ks. bpa Artura Mizińskiego z okazji 15 rocznicy święceń biskupich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy zapraszamy.
 8. W piątek, 31 maja, Nabożeństwo Majowe będzie na zewnątrz przed kapliczką Matki Bożej.
 9. W tym tygodniu – w sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 10. W sobotę 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 11. 1 czerwca dzieci obchodzące pierwszą rocznicę I Komunii Świętej o godz. 8.00 wyjeżdżają na pielgrzymkę do Chełma.
 12. W tym dniu będziemy również modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 6 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
 13. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i wspólny różaniec.
 14. W niedzielę 2 czerwca w naszej parafii będziemy obchodzili doroczny odpust ku czci naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala. W tym dniu zmiana godzin Mszy świętych z godz. 9.00 będzie sprawowane o godz. 8.45, z godz. 10.30 będzie sprawowane o godz. 10.00. Msza święta sprawowana o godz.10.00 będzie na żywo transmitowana przez 3 program Telewizji Polskiej, tj. TVP 3 Lublin. Prosimy o przekazanie tej informacji szczególnie tym osobom, które z racji choroby czy wieku nie wychodzą z domu. W tym dniu będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 15. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to Dzień dziękczynienia.
 16. Z całego serca pragniemy podziękować ks. Mariuszowi Nakoniecznemu, Proboszczowi Kościoła Rzymskokatolickiego pw. bł. Biskupa Władysława Gorala w Lublinie za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy na rzecz naszego syna – Kacpra Drzazgi, od 4 lat walczącego z ostrą Białaczką Limfoblastyczną. Zbiórkę przeprowadziliśmy w dniu 19 maja, po Mszach Świętych. Dziękujemy także wszystkim Wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego pw. bł. Biskupa Władysława Gorala w Lublinie, dzięki którym ta zbiórka odniosła tak wspaniałe efekty. Okazane serce oraz zaangażowanie wszystkich pomogło uzyskać kwotę 5117,40 + 50 Euro, tak bardzo potrzebną na zebranie funduszy na leczenie Kacpra w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Serdeczne Bóg zapłać. Ireneusz Drzazga – tato.
 17. Ks. Proboszcz Mariusz Nakonieczny serdecznie dziękuję na ręce członków Rady Duszpasterskiej, wszystkim grupom działającym w naszej parafii, Radzie Osiedla Wieniawa, Siostrom Zakonnym i Kapłanom: ks. Grzegorzowi i Ks. Emilowi, dzieciom i młodzieży, dorosłym i seniorom, wszystkim parafianom i gościom za przepiękne przygotowanie i przeżycie jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich. Dzisiaj wychodząc ze świątyni otrzymamy pamiątkowe obrazki. Dziękując za ten dar ks. jubilat prosi o dalszą modlitwę.
 18. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Staniak Wakienas, lat 97 z al. Racławickich, śp. Marian Deperas, lat 82 z ul. Junoszy, śp. Aleksander Ferens, lat 83 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 28 maja o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.