Ogłoszenia 26.12.2017 r.

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26 grudnia 2017

1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.
  2. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się już cała ekonomia zbawienia. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.
  3. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na dzieła dydaktyczne i formację inteligencji katolickiej na KUL JPII.
  4. Jutro święto Św. Jana Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z obrzędem błogosławieństwa wina i podania go wiernym. Zapraszamy. Odpust w Archikatedrze, suma o godz. 11.30.
  5. W czwartek w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami.
  6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  7. W ostatnim dniu roku kalendarzowego, tj. 31 grudnia podczas nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku oraz modlić się będziemy za wszystkich zmarłych w tym roku w naszej parafii.
  8. Wizytę duszpasterską, zwana kolędą, rozpoczniemy w naszej parafii od czwartku 28 grudnia. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.