Ogłoszenia 27.05.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. 2. Dzisiaj po Mszach świętych Schola „Goralki” zbiera ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd rekolekcyjny podczas wakacji do Zakopanego. Zachęcamy do wsparcia finansowego ich wyjazdu
 1. W środę 30 maja na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. bpa Artura Mizińskiego z okazji 14 rocznicy święceń biskupich. Serdecznie zapraszamy.
 2. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 3. W Boże Ciało Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja dla wszystkich mieszkańców Lublina wyruszy z Archikatedry o godz. 10.00 na plac przed zamkiem lubelskim. Wieczorem na tym placu    o godz. 19.30 już po raz 16, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY. Temat „Owocem Ducha jest miłość…”. Szczegóły na plakatach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Podczas oktawy Bożego Ciała – w najbliższą niedzielę 3 czerwca odbędzie się procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy z parafii garnizonowej do naszej parafii. Rozpocznie się ona Mszą świętą w garnizonie o godz. 10.30, a następnie wyruszy procesja. Prosimy o wykonanie dwóch ołtarzy na terenie naszej parafii; przy kaplicy – Radę Duszpasterską, przy skrzyżowaniu ul. Junoszy  z ul. Popiełuszki – Legion Maryi.                                                                                                                                       Dzieci pierwszokomunijne w strojach liturgicznych oraz pozostałe dzieci zapraszamy do sypania kwiatków w Boże Ciało do Archikatedry na godz. 10.00, a w naszej parafii w przyszłą niedzielę na godz. 10.30 do kościoła garnizonowego. Zapraszamy również chłopców do niesienia różańca.
 1. W czwartek, 31 maja, Nabożeństwo Majowe będzie na zewnątrz przed kapliczką Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu – w piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii codziennie o godz. 17.30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
 1. W piątek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 16.30 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał i kocha dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 2. W tym dniu będziemy również modlić się o godz. 18.00 w intencji naszego rodaka ks. Konrada Koczana w 5 rocznicę jego święceń kapłańskich. Zapraszamy.
 3. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta o godz. 16.30. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i wspólny różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17.00 na nowennę patriotyczną z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Poprowadzi ją młodzież z S. Rut. W tym ofiary zbierane do puszki przed kaplicą będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to Dzień dziękczynienia.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 euro, z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Skautów 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 170 zł., rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w dniu 26 maja 1300 zł., rodzice dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej 2000 zł. Bóg zapłać.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:             śp. Wacława Teodora Cybulska, lat 99 z ul. Puławskiej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
 • 1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe);
 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe).