Ogłoszenia 28.01.2018 r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

28 stycznia 2018

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.         Po Mszy świętej do puszki przed kaplicą możemy złożyć ofiarę na ten cel.
  2. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. 2 lutego przed jak i po Mszach świętych przed kaplicą będą do nabycia gromnice po 10 zł. Po Święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe.
  3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy wszystkie siostry zakonne i braci zakonnych mieszkających na terenie naszej parafii w tym dniu na Mszę świętą w ich intencji o godz. 18.00. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  4. W sobotę 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy świecami specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00.W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta od godz. 16.00. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.30. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zmiana Tajemnic różańcowych o godz. 16.30, adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  6. Dobiega końca w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Drodzy Parafianie, za wspólną modlitwę, za wszystkie spotkania, rozmowy, pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na budowę naszego kościoła. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy się modlić na zakończenie wizyty duszpasterskiej w intencji wszystkich Parafian, którzy gościli nas w tym roku w swoich domach. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od jutra 29 stycznia –zapisy w zakrystii. Raz jeszcze za wspólny czas modlitwy wszystkim naszym parafianom dziękujemy.
  7. Rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii. Spotkania w sobotę o godz. 18.00 w salce za zakrystią.
  8. Dzisiaj zapraszamy na wspólny śpiew kolęd po Mszy świętej o godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci w tym te najmniejsze. Rozpoczniemy ok. 16.45.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Puławskiej 100 zł.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Henryk Mrugała z ul. Puławskiej, lat 78. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);

3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).