Ogłoszenia 28.04.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej kaplicy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada patronalne święto Caritas. Po Mszy świętej przed kaplicą odbywa się zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas.  Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
 3. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zycie i pomocnikom za przygotowanie dekoracji i kwiatów na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. W poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.45 spotkanie dzieci wraz z rodzicami przygotowujących się do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej.
 6. W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 7. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 katecheza biblijna – zapraszamy.
 8. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
 9. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 10. W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. (1791) Porządek nabożeństw w naszej parafii będzie świąteczny godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Z racji uroczystości w piątek 3 maja nie obowiązuje post.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. I czwartek godz. 17.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. dla dzieci od godz. 15.30. Msza święta pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.00. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
 12. Konferencje przedmałżeńskie /II tura/ dla pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński drugie spotkanie w sobotę o godz. 19.00. Zapraszamy do salki za zakrystią.
 13. We wtorek 30 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 wielkanocne spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 14. Przyszła trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 15. Ksiądz Dyrektor publicznej (nieodpłatnej) Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie uczniów do klas czwartych i siódmych od roku szkolnego 2019/2020. Bliższe informacje można uzyskać  w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 16. Za trzy tygodnie w niedzielę 19 maja o godz. 18.00 Msza święta z okazji 25 – lecia święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński.  Przyjadą księża  koledzy z rocznika święceń kapłańskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne dziękczynienie razem z ks. proboszczem.
 17. W sobotę 18 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy odbędzie się charytatywny kiermasz, którego celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Wiktorii Dyś z Mętowa. Dziewczynka urodziła się w maju 2017 roku jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Wiktoria jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które atakuje głównie dolny układ kostny. Zapraszamy na powyższy kiermasz charytatywny organizowany przez strażaków z OSP do Konopnicy. Poniżej linki w których podane jest więcej szczegółów.
  https://www.lublin112.pl/strazacy-organizuja-charytatywny-kiermasz-chca-wspomoc-leczenie-wiktorii-ktora-nie-moze-chodzic/
  https://www.siepomaga.pl/sen-o-wiktorii
 18. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Baran, lat 89 z ul. Głowackiego, pogrzeb w poniedziałek 29 kwietnia o g. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Józefa Balbina Chylińska,  lat 88 z ul. Legionowej, pogrzeb we wtorek 30 kwietnia o g. 8.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Marianna Tomecka,  lat 88 z ul. Wieniawskiej, pogrzeb w czwartek 02 maja  o g. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. ks. dr Stanisław Sieczka – Rektor kościoła pw. Świętego Ducha w Lublinie. Msza św. pogrzebowa w dniu 30 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godz. 14:00 w Archikatedrze  Lubelskiej, po niej złożenia ciała do grobu na cmentarzu przy ul Lipowej.  Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.