Ogłoszenia 29.04.2018r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj otaczamy naszą modlitwą wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ w dniu 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 2. Tydzień temu w niedzielę 22 kwietnia na Mszy świętej o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Artur Mizińskiego dziękowaliśmy Bogu za 60 lat istnienia Domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3 i 60 lat posługi sióstr w naszym mieście. Siostry z tej okazji przekazały naszej parafii niezwykły dar – relikwiarz wraz z relikwiami krwi Św. Jana Pawła II, które przekazał Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz  oraz biały ornat do sprawowania Eucharystii. Serdecznie siostrom sercankom dziękujemy na ręce siostry przełożonej Maris –Stelli za ten piękny dar oraz za posługę w naszej parafii już od 14 lat.
 3. W najbliższy wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwo majowe o godz. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
 5. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 6. W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. (1791) Porządek nabożeństw w naszej parafii będzie świąteczny godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. I czwartek godz. 17.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta pierwszo piątkowa dla dzieci o godz. 16.30. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
 8. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
 9. W przyszłą niedzielę 6 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy Bogu dziękować za 20 lat posługi Pana Wojciecha Chrapowickiego jako Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł.
 11. W piątek 4 maja o godz. 7.30 Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii i z naszych szkół będących na terenie parafii o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego w dniu rozpoczynającym egzamin maturalny. Maturzystów zapraszamy.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Gościu Niedzielnym artykuł o 60 – leciu naszych Sióstr Sercanek oraz o polskiej pielęgniarce – Hannie Chrzanowskiej, która wczoraj została ogłoszona błogosławioną.
 13. We wtorek 08 maja o godz. 19.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Próba.
 14. W środę 09 maja o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA NIEDZIELNA. Próba.

15.Dzisiaj o godz. 21.30 w rozmowach niedokończonych Radia Maryja będzie na żywo audycja na temat naszego patrona bł. bpa Władysława Gorala. Zapraszamy do słuchania i telefonowania w trakcie programu. Gościem specjalnym będzie Pan Prof. Cezary Taracha z KUL Jana Pawła II.

 1. Stowarzyszenie Klub Rowerowy “Maksimum” zaprasza na X Lubelską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 4 lipca. Zapisy na pielgrzymkę od 4 maja na stronie Klubu. Więcej szczegółów oraz kontakt do organizatora na plakatach”.
 2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Genowefa Sadowska, lat 90 z ul. Ogródkowej, śp. Helena Kaczorowska, lat 91 z al. Racławickich 15. Pogrzeb w środę 2 maja godz. 10.00 cmentarz na Majdanku. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach 24 – 27 maja 2018r.

1-wszy dzień – przejazd do miejsca urodzenia Bł. Ks. Jerzego – Suchowola- Okopy ( dom rodzinny, kościół parafialny pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli). Dojazd do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie, Msza św., nawiedzenie Sanktuarium, obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

2-gi dzień – wyjazd z Gietrzwałdu do Gdańska, zwiedzanie miasta z przewodnikiem (Katedra w Oliwie z koncertem organowym, Bazylika Mariacka, kościół Św. Brygidy, Westerplatte, Pomnik Poległych Stoczniowców, przejazd do Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie – Msza Św., obiadokolacja i nocleg.

3-ci dzień – wyjazd z Gdańska do Bydgoszczy – Kościół pw. Św. Polskich Braci Męczenników (miejsce ostatniego Nabożeństwa Ks. Jerzego), przejazd do Torunia przez Górsk (miejsce porwania Ks. Jerzego), nawiedzenie kościoła NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II( Msza Św.), Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy i Św. Józefa. Przejazd do Zamku Bierzgłowskiego na obiadokolację i nocleg.

4-ty dzień –  Wyjazd w kierunku Tamy Włocławskiej (miejsce wyłowienia ciała Ks. Jerzego), przejazd w kierunku Warszawy przez Kazuń (prawdopodobne miejsce tortur Ks. Jerzego w bunkrach). Warszawa – Grób Ks. Jerzego przy kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu tu – Msza Św.

Powrót do Lublina  w godzinach wieczornych w niedzielę.

Koszt liczony na 40 osób –  460 zł, w tym – 3 noclegi, 4 obiadokolacje + 3 śniadania.

Zapisy  pod tel. 509 472 221 – Anna