Ogłoszenia 29.06.2019 r.

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29 czerwca 2019

1. Choć czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu dobiega końca, nie przestawajmy modlić się słowami Litanii do Serca Pana Jezusa czy Koronki do miłosierdzia Bożego albo Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego, nie przestawajmy Go prosić: „Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego…”. Jeśli leży nam na sercu odkupienie, musimy wpatrywać się w przebite włócznią Serce Zbawiciela, coraz bardziej musimy być do Niego podobni.
  2. Tak upodobnili się do Chrystusa dwaj Jego uczniowie, Apostołowie Piotr i Paweł, których czcimy dzisiaj w liturgii. Dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół rzymskokatolicki: św. Piotr jest wyznaczonym przez Chrystusa gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który zaniósł Ewangelię poganom. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania Panu Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich, współczesnych nam papieży: św. Jana XXIII, św. Pawła VI, św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i obecnie papieża Franciszka. Bądźmy wierni ich słowom, ich nauczaniu. Niech staną się dla nas drogowskazem na drodze wierności i komunii z Panem Bogiem. Dziś warto też głębiej zastanowić się nad tym, co znaczą słowa: „Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół…”. Pamiętajmy, że trwając w jedności z papieżem i biskupem lokalnym, dochowujemy wierności Kościołowi Chrystusowemu.
  3. W dzisiejszą uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu Wyznania wiary.
  4. Składane w dzisiejszą uroczystość we wszystkich kościołach ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominam, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
  6. W niedzielę 30 czerwca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium  Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach z racji 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr  Sercanek. Wyjazd o 6.00 rano tu spod kaplicy. Koszt 80 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  7. We wtorek 2 lipca organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Koszt 80 zł. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do czwartku 28 czerwca.
  8. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXI Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy  w dniach 3 – 14 sierpnia 2019 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.