Ogłoszenia 29.07.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
 2. W piątek 3 sierpnia po Mszy świętej o godz. 8.30 przed Archikatedrą Lubelską wyruszy 40. piesza pielgrzymka do Częstochowy. Przez naszą parafię przechodzić będą ok. godz. 10.30 – 11.00, kto może niech wyjdzie  do al. Racławickich, aby  pozdrowić pielgrzymów.
 3. W najbliższą środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
 4. W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.30. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
 6. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży w Garbowie w dniach 23-26 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. /www.cdmlublin.pl  w zakładce SMAL/ Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
  Są jeszcze ostanie wolne miejsca (6) w 50-osobowej grupie z naszej archidiecezji, która będzie uczestniczyć w ŚDM w Panamie. O szczegóły można dopytać w biurze CDM: ul. Filaretów 7, pn.-pt. godz. 10.00-16.00, tel. 516 214 899.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Skautów 100 zł.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 9. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszeszła do wieczności śp. Halina Grzybowska, lat 89. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….