Ogłoszenia 30.06.2019 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2019

1. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia.
  2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  3. W najbliższą środę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
  4. W środę 3 lipca zapraszamy jak co roku na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Archikatedry z racji 70 rocznicy Cudu Lubelskiego do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Płaczącej.  Wyjście o godz. 18.00. O 19.00 uroczysta Msza święta przed archikatedrą, a później procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej.
  5. W sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek już od godz. 17.00, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  7. Jutro 1 lipca zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. ppłk Mariana Słabka z okazji imienin oraz z okazji 54 rocznicy święceń kapłańskich.
    We wtorek 2 lipca ks. proboszcz wyjeżdża na pielgrzymkę nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  8. Za tydzień w pierwszą niedzielę lipca będziemy gościć w naszej parafii Mariusza Mądrzaka, muzyka, wokalistę, autor tekstów, związany z wydarzeniami w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, takimi jak: Exodus Młodych, Koncert Uwielbienia na Rynku w Zamościu, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Jezus na Wschodzie. Dzielący się dobrym słowem i muzyką. Przyjeżdża ze swoją autorska płytą i świadectwem. Akompaniował mu będzie Arek Rozmus.Po Mszy świętej będzie można otrzymać jego płytę.
  9. W niedzielę 7. lipca, wolontariusze ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina staną przed naszym kościołem i będą zbierać pieniądze do puszek na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin, które wciąż odczuwają skutki wojny rosyjsko-gruzińskiej.
    Organizacja kieruje się apelem papieża Jana Pawła II o wyobraźnię miłosierdzia. Jak mówił Ojciec Święty – “na wielu miejscach świata cierpi człowiek i woła o drugiego człowieka”. Dlatego wolontariusze podejmują misje nie tylko w Polsce, ale też poza granicami, m.in. na Kubie, Białorusi, w krajach Afryki i – od wielu lat – także w Gruzji. Tam, w sierpniu – tak, jak każdego roku – zorganizują wakacje dzieciom z najbiedniejszych rejonów. Tym razem misje będą realizować w trzech gruzińskich regionach – w Janeti, Nikozji i w Szawszwebii.
    Zapraszamy do wsparcia. Zbiórka w niedzielę 7. lipca, po wszystkich Mszach świętych w naszym kościele. Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXI Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2019 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz  solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Olga Szczanowicz, lat 84 z ul. Głowackiego, śp. Władysław Dąbrówka, lat 87 z ul. Głowackiego. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….