Ogłoszenia 30.09.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 września 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii będziemy celebrowali osobne dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich przez cały tydzień o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosim o wspólne odmawianie różańca w domach. . Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
Ojciec Święty Franciszek postanowił zachęcić wszystkich wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i między nami – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
2. Dzisiaj 30 września, po Mszach świętych rodzice 4 – letniego Antosia Przyjałkowskiego, naszego parafianina wraz z przyjaciółmi i naszym chórem Stella Maris, który będzie śpiewał na Mszy świętej o godz. 12.00 zbierać będą ofiary do puszki przed kaplicą na jego leczenie komórkami macierzystymi, którego koszt to ponad 40 tys. zł. U Antosia stwierdzono niepełnosprawność sprzężoną intelektualną i ruchową z afazją. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do wsparcia leczenia Antosia naszego parafianina.
3. Jutro o g. 13.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkól Budowlanych i Geodezyjnych, im. Henryka Łopacińskiego.
4. W wtorek 2 października w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 katecheza biblijna – zapraszamy.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza święta i dziesiątek różańca, a wieczorem Msza Święta o godz. 18.00, zaraz po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata.
7. W pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej. Również w przyszłą sobotę Msza święta o godz. 7.00 w intencji ks. biskupa Artura Mizińskiego z okazji imienin- zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z al. Racławickich 300 zł., z ul. Junoszy 3000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
10. Ks. proboszcz dzisiaj głosi kazania w parafii Św. Mikołaja w Lublinie i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.
11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 20 października 2018 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy niedzielę. Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
12. W przyszłą niedzielę 7 października zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
13. W przyszłą niedzielę 7 października 2018 r., we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowa 20, gdzie od czterech lat czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej, będzie miała miejsce uroczystość odpustowa połączona z uroczystością rekoronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Główna Msza św., na którą w sposób szczególny zaproszeni są mieszkańcy Lublina i całej archidiecezji, rozpocznie się o godz. 10.30.
14. W dniach 23 września–10 października br. mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach. Głosujmy na nasze projekty z naszej dzielnicy tj. M-112 Boisko dla Szkoły Podstawowej nr 21, M–126 Rewitalizacja Zespołu Boisk Sportowych KS „ LUBLINIANKA”, M–128 Wykonanie projektu budowlano – wykonawczego docelowej zadaszonej trybuny wraz z zapleczem na Stadionie Klubu Sportowego Lublinianka. Dla tych którzy nie mają w domu Internetu można głosować w siedzibie – filiach miejskiej biblioteki publicznej: Filia nr 6 ul. Poniatowskiego 4 tel. 81 5330713, Filia nr 8 ul. Zuchów 2 tel. 81 5341073, w punktach mobilnych na www.lublin.eu/budzetobywatelski, w Biurze Obsługi Mieszkańców – ul. Wieniawska 14.
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Czesław Bat,z ul. Wieniawskiej, śp. Janina Kowalik, z ul. Skautów, pogrzeb we wtorek 2 października, o g. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Stanisław Próchniak, z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 3 października, o g. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
4 Xśw. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
5 Xśw. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).