Ogłoszenia 30.12.2018 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

30 grudnia 2018

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Jutro, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy świętej o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz modlić się za tych, którzy zmarli w minionym roku 2018. Prosimy rodziny zmarłych o przyniesienie zniczy i ustawieniu ich przy krzyżu przed kaplicą.
  3. We wtorek, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla nich o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zmiana Tajemnic różańcowych od godz. 16.30, wystawienie Najświętszego sakramentu i różaniec godz. 17.00.
  6. W niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Zapraszamy także tego dnia do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 11.30 na placu Litewskim.
  7. Również w najbliższą niedzielę 6 stycznia zapraszamy do nas do kaplicy na Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 o godz. 15.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  8. “Polska Sekcja Kirche In Not” w porozumieniu z księżmi biskupami prowadzi w diecezjach całego kraju akcję zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (zużyte komputery, drukarki, TV, sprzęt, pralki, odkurzacze itp.). W związku z prowadzoną przez Kościół akcją pomocy polskim misjonarzom – zwracamy się do wszystkich wiernych w parafii z prośbą o pomoc i włączenie się w tę zbiórkę. Oddając niepotrzebny sprzęt, możemy pomóc innym. Przekażcie informację o tej akcji swoim sąsiadom i znajomym. Odbiór zużytego sprzętu przez firmę Green Office Ecologic” – zaplanowany jest na 08 stycznia 2019 r. o godz. 9.00. Dlatego przyjmowanie tego sprzętu planujemy na placu przy kaplicy w sobotę 5 stycznia i w poniedziałek 7 stycznia przez cały dzień.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł.
  10. W niedzielę 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszach Świętych młodzież z gimnazjum i liceum pallotyńskiego zbierać będą ofiary do puszki przed kaplicą na pomoc 18 letniej Alicji Mazurek. 18-letnia Alicja Mazurek to uczennicą II klasy Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. 19 lutego br. uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Kierujący pojazdem Olaf, kolega Alicji, zginął na miejscu. Ala trafiła do szpitala w stanie krytycznym i nikt nie dawał jej żadnych szans. Cały personel medyczny wątpił, czy uda jej się dożyć pierwszej operacji. Miała żyć zaledwie godzinę. Wbrew logice, Ala przeżyła kilka operacji. Wszystkie były omodlone. Do dnia dzisiejszego jest wiele pytań na które nikt nie zna odpowiedzi. To prawdziwy cud, że żyje. Bóg okazał nam wielką łaskę. Dziś Alicja przebywa w warszawskiej klinice Budzik. Nadal jest w śpiączce i potrzebuje długotrwałego leczenia oraz rehabilitacji. W wyniku wypadku doznała bardzo poważnego urazu głowy. Jej życie nie jest przesądzone, bo miała żyć zaledwie godzinę i nie przeżyć pierwszej operacji. Jak sami widzimy dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Za wszelaką pomoc w imieniu rodziców dziękujemy.
  11. „Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Lublinie “, jaki odbędzie się w Hali Globus 14 stycznia 2019 roku o godzinie 19.00. To niezwykły koncert kolędowy w Lublinie, gdzie usłyszymy najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata “.
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej – dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do wspólnej modlitwy, do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoimi duszpasterzami. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Plan wizyty na najbliższy tydzień.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Grażyna Baranowska, lat 65, z ul. Skautów, pogrzeb w poniedziałek 31 grudnia godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.