Ogłoszenia 31.03.2019 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii trwa wizytacji kanoniczna. Dziękujemy za obecność między nami, wysłuchanie nas i wygłoszenie do nas słowa nauki i pouczenia ks. biskupowi Józefowi Wróblowi. Życzymy Ks. biskupowi Józefowi zdrowia i wielu Bożych łask w dalszej posłudze biskupiej oraz błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy za obecność z nami dziekanowi naszego dekanatu ks. prałatowi  Adamowi Lewandowskiemu.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w tym tygodniu w czwartek 4 kwietnia i potrwają do soboty 6 kwietnia. W czwartek Msze święte z nauką dla wszystkich o godz. 7.00, 10.30, 16.30 i 18.00. W piątek i sobotę o godz. 7.00, 9.00. 16.30 i 18.00. Spowiedź przed i w trakcie Mszy świętej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. /goral.diecezja.lublin.pl/  Nasze rekolekcje poprowadzi redemptorysta O. dr Mirosław Chmielewski. Prosimy o modlitwę       w jego intencji. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.
  3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Przy wyjściu pod chórem są do zabrania ulotki z nr KRS Caritas na który możemy odprowadzić 1% podatku z naszego rocznego rozliczenia.
  4. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.
  5. W przyszła niedzielę ministranci z naszej parafii i scholka Goralki po Mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd wakacyjny.
  6. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 29 na 30 marca 2019 roku po raz trzeci wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy była stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 22.15 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie dziękujemy za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Pielgrzymów poczęstowaliśmy herbatą, kawą, ciastem i bułeczkami. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przynieśli ciasto  i bułeczki. Przedstawicielom Rady Duszpasterskiej i młodzieży dziękujemy za pomoc logistyczną przy wydawaniu ciasta, bułeczek, herbaty i kawy.
  7. Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Lubelskiej zaprasza całą lubelską społeczność akademicką oraz przyjaciół i absolwentów uczelni wyższych do udziału  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej po miasteczku akademickim, która odbędzie się w najbliższy piątek 5 kwietnia 2019 r. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 przy kościele akademickim KUL. Tradycyjnie poszczególne stacje rozmieszczone będą m.in. przy Chatce Żaka i Domach Studenckich.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. o godz.12.00 w  naszej zostanie zorganizowany IX  konkurs  na Najpiękniejszą oraz Najwyższą Palmę Wielkanocną. Konkurs zostanie przeprowadzony w  dwóch kategoriach:
    • I  indywidualnej (od 1m ) dla Gimnazjum, Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz dla wszystkich osób chętnych
    • II grupowej (na najwyższą ) dla wszystkich rodzin. Informacje możemy uzyskać w kancelarii parafialnej, Szkole Podstawowej Nr 21 u katechetów uczących w szkołach na terenie parafii

Wszystkich uczestników konkursu prosimy o podpisanie wykonanej przez siebie palmy i zaprezentowanie swojej pracy w czasie procesji, która przejdzie spod Domu Opieki im. Matki Teresy z Kalkuty do kaplicy parafialnej p.w. Bł. Bpa Władysława Gorala ok. godz. 12:00. Każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom, a najlepsze prace będą nagrodzone. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie.

10. W czwartek 4 kwietnia o godz. 19.00  w salce za zakrystią spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16–23 listopada b.r. Od godz. 17.00 będzie można wpłacać zaliczki i podpisywać umowy na wyjazd.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Witold Turlikowski, lat 87 z ul. Przy Stawie, śp. Janusz Kowalczyk, lat 58, śp. Maria Wanda Fic, lat 90 z ul. Puławskiej. Pogrzeb w poniedziałek 1 kwietna o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.