Ogłoszenia 31.12.2017 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 grudnia 2017

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy świętej o godz. 18.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski oraz modlić się za tych, którzy zmarli w minionym roku 2017. Prosimy rodziny zmarłych o przyniesienie zniczy i ustawieniu ich przy krzyżu przed kaplicą.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas nabożeństwa o godz. 17.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla nich o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zmiana Tajemnic różańcowych od godz. 16.30, wystawienie Najświętszego sakramentu i różaniec godz. 17.00.
  6. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w tym dniu w porządku niedzielnym o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Zapraszamy także tego dnia do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 11.15 na placu Zamkowym.
  7. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek przed kaplicą tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za złożone ofiary dziękujemy.
  8. W przyszła niedzielę 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego. Na Mszę świętą przynieśmy świece chrzcielne.
  9. W niedzielę 7 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe z Radą Duszpasterską.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., z al. Racławickich 50 zł., z Częstochowy 500 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do wspólnej modlitwy, do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoimi duszpasterzami. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Plan wizyty na najbliższy tydzień.

W tym tygodniu patronują nam:

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.