Ogłoszenia Duszpasterskie 02.08.2020 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 sierpnia 2020

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
  2. Pandemia korona wirusa nie ustaje zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w miesiącu sierpniu codziennie od g. 17.15. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych grup parafialnych za prowadzenie różańca i wspólną modlitwę przebłagalną do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej i świętych naszych patronów.  Zapraszamy do dalszej ciągłej modlitwy o ustanie pandemii. Jednocześnie przypominamy o przestrzeganiu zasad sanitarnych jak, częste mycie rąk, dezynfekcja, odstęp 1,5 m, założone maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.
  3. We wtorek 4 sierpnia po Mszy świętej o godz. 6.00 w Archikatedrze Lubelskiej wyruszy 42. Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętajmy o pątnikach w naszych modlitwach.
  4. W czwartek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych:  w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W niedzielę, 9 sierpnia, wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana i wywieziona do obozu niemieckiego w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 r.
  6. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Podczas pierwszo czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.30.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 200 i 250 zł., z ul. Popiełuszki 100 i 100 zł., Kółka Różańcowe m-c sierpień 2950 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Anna Maria Rusiecka, lat 49, z ul. Junoszy, śp. Danuta Lisowska, lat 87, z ul. Puławskiej, śp. Maria Małek, lat 88, z ul. Legionowej, śp. Stanisław Grzesiuk, lat 71, z ul. Ćwiklińskiej, pogrzeb we wtorek 4 sierpnia o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku, śp. Jadwiga Woch, lat 89, z ul. Legionowej, pogrzeb w czwartek 6 sierpnia o godz. 13.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….