Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 października 2020

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam! W środę 7 października wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Rada Duszpasterska. Za złożone ofiar i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę 7 października o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika będzie sprawowana Msza święta w intencji studentów, profesorów pracowników wszystkich uniwersytetów i wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich w szczególności studentów z racji rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego.
  4. W piątek 9 października przypada 82 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy na Mszę święta przez Jego wstawiennictwo o godz. 18.00.
  5. W sobotę 10 października przypada 15 rocznica Nawiedzania Matki Bożej Częstochowskiej w kopi Jasnogórskiego obrazu – naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie kontynuacja całego Różańca do godz. 21.00, do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy.
  6. W niedzielę 11 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30 w intencji naszego wikariusza ks. Emila z racji jego imienin. Życzymy mu wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
  7. 16 października, przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszłą niedziela, 11 października, w naszej ojczyźnie będzie dorocznym Dniem Papieskim. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przed kaplicą będą przeznaczone na ten cel.
  8. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 listopada 2020 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30  w nocy niedzielę. Koszt: 75 zł.  Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli – zapraszamy.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 200 i 500 zł., rodzice – dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w sobotę 26.09.2020 r. – 2400 zł., rodzice – dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w niedzielę 27.09.2020 r. – 1300 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 2600 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  10. W piątek 9 października na godz. 18.40 zapraszamy młodzież szkolną i studiującą na spotkanie tworzącej się w naszej parafii grupy młodzieżowej. Prowadzącym i opiekunem jest ks. Grzegorz Opoka.
  11. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 w salce za zakrystią spotkanie grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 roku, w przyszłą niedzielę 11 października po Mszy świętej o godz. 12.00 w salce za zakrystią spotkanie grupy II.
  12. Dzisiaj dzieci z klas III Szkół Podstawowych wraz z rodzicami po Mszy świętej o godz. 12.00, mają spotkanie w kaplicy w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej w 2021 roku.
  13. Wszystkie chętne dziewczynki od klasy 3 Szkoły Podstawowej, które chcą śpiewać w dziecięcej scholii „Goralki” zapraszamy na próby scholii, które odbywają się w soboty o godz. 9.30 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  14. Wszystkie chętne dzieci, dziewczynki i chłopców od klasy III Szkoły podstawowej zapraszamy również na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi S. Noemia. Spotkania odbywają się w sobotę o g.15.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  15. Zapraszamy również młodzież od klasy VII Szkoły podstawowej do śpiewu w scholii młodzieżowej „Goralki”, spotkania w soboty o godz. 11.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  16. Dorosłych zapraszamy do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent – Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 17.30 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Henryka Gronczewska, lat 69 z ul. Szarych Szeregów i śp. Anna Dobrowolska, lat 66 z ul. Dubois. Polećmy je  i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”